چاپ        ارسال به دوست

مشاور وزیر بهداشت در امور زنان خبر داد :

برنامه وزارت بهداشت برای تغذیه زنان روستایی

مشاور وزیر بهداشت در امور زنان با اشاره به برخی همکاری‌های این حوزه با معاونت‌های بهداشت و درمان وزارت بهداشت، گفت: در حوزه بهداشت برنامه‌ای برای بهبود تغذیه زنان روستایی و عشایر طرح‌ریزی شده و در معاونت درمان نیز در راستای اجرای طرح انطباق در بیمارستان‌ها حرکت می‌کنیم. 

دکتر ساره محمدی مشاور وزیر بهداشت در امور زنان در همایش بهبود تغذیه جامعه با مشارکت زنان روستایی و عشایر که در تاریخ 14 بهمن در سالن وزارت بهداشت برگزار شده بود با اشاره به برخی اقدامات و همکاری‌های حوزه امور زنان وزارت بهداشت با حوزه‌های آموزش، بهدشت و درمان، گفت: خوشبختانه حوزه امور زنان وزارت بهداشت با سایر حوزه‌های این وزارتخانه همکاری‌های خوبی را آغاز کرده است. به عنوان مثال اقدامات خوبی را با معاونت دانشجویی آغاز کرده‌ایم و بر اساس آن امیدواریم بتوانیم بسته‌های مناسبی با اولویت بانوان در این زمینه تدوین کنیم. البته هدف ما از این برنامه‌ها تحکیم بنیان خانواده است. 

تدوین بسته خدماتی برای بهبود تغذیه زنان عشایر و روستایی

وی با بیان این که فعالیت‌های گسترده‌ای را هم با حوزه بهداشتی وزارت بهداشت آغاز کرده‌ایم، افزود: به طوریکه در حال حاضر طرحی را برای بهبود تغذیه در زنان عشایر و روستایی پیش می‌بریم و بر همین اساس امروز، شنبه 14 بهمن ماه همایشی در این زمینه برگزار می‌شود. در این راستا قرار است یک بسته خدماتی در این باره تدوین شود تا بتوانیم یکسری مکمل‌ها و جایگزین‌های غذایی را با هزینه  مناسب‌تر در اختیار زنان عشایر و روستایی قرار دهیم تا این قشر بتوانند از فرآورده‌های غذایی با هزینه کمتر و ارزش غذایی بالاتری استفاده کنند.

محمدی با بیان اینکه یک بسته خدماتی را در این زمینه در معاونت بهداشتی وزارت بهداشت و با همکاری حوزه امور زنان و وزارت جهاد کشاورزی تدوین خواهیم کرد، افزود: در این زمینه دانشگاه‌های علوم پزشکی که بازوهای خدماتی وزارت بهداشت در سراسر کشور محسوب می‌شوند، این خدمات را به زنان عشایر و روستایی ارائه خواهند داد. بنابراین استارت اجرای این برنامه زده شده و امیدواریم بتوانیم با کمک دانشگاه‌های علوم پزشکی به تدریج آن را انجام دهیم.

 


٢١:٢٣ - سه شنبه ١٧ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ١٤٣٨٨٧    /    تعداد نمایش : ٥٦٩


نظرات بینندگان
sajad
1396/11/29 12:21
0
0
باتشكر از مطالب خوب�سايت
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: