چاپ        ارسال به دوست

ریس مرکز پدافند غیر عامل عنوان کرد :

اهمیت تغذیه در زنان بیش از مردان

پیرحسین کولیوند رییس اورژانس  و ریس مرکز پدافند غیر عامل گفت: اساسی‌ترین نیاز بشر، تغذیه است و این موضوع می‌تواند همزمان عامل سلامتی یا بیماری باشد.

دکتر پیرحسین کولیوند درهمایش بهبود تغذیه جامعه با مشارکت زنان روستایی و عشایر گفت: اساسی‌ترین نیاز بشر، تغذیه است و این موضوع می‌تواند همزمان عامل سلامتی یا بیماری باشد. مدیریت تغذیه، مساله‌ای مهم است و بر همین اساس باید سطح سواد جامعه را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه اهمیت تغذیه در زنان بیش از مردان است،  و اگر تغذیه زنان سالم نباشد، عوارض آن کل جامعه را درگیر می‌کند عنوان کرد سلامت جسمی، روحی - روانی و عقلانی جامعه به عنوان رکن اصلی در سیاست‌های پدافند غیرعامل در وزارت بهداشت است. نوآوری، ابتکار، شکوفایی و پیشرفت سریع‌تر منوط به داشتن جامعه شاداب و سالم است.

وی ادامه داد : در طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت برنامه‌های بسیار خوبی شروع شده است. سلامت مادران، سلامت باروری و برنامه‌های سالمندان از گام‌های موثر وزارت بهداشت در پدافند غیرعامل است.

سرپرست اورژانس کشورخاطر نشان کرد : زنان روستایی براساس شرایط اقلیمی برنامه‌های غذایی متفاوتی دارند که برای حفظ سلامتی‌شان باید مورد دقت قرار گیرد.

 


١٣:٠٢ - چهارشنبه ١٨ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ١٤٣٩٠٩    /    تعداد نمایش : ٥٣٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: