١٠:٣٠ - شنبه ١٢ مرداد ١٣٩٨

از هر 5 نوزادی که متولد می شود 3 نوزاد در ساعات اولیه تولد با شیر مادر تغذیه نمی شود
شیر مادر یک غذای کامل تا شش ماهگی کودک است که به تنهایی تمام نیازهای کودک را تا شروع تغذیه تکمیلی فراهم می کند و این فرصت می تواند رشد و نمو کودک سالم را توسعه دهد.

٠٨:٤٩ - سه شنبه ٧ اسفند ١٣٩٧

اصول کلی تغذیه تکمیلی کودکان
شيرمادر تا پايان شش ماهگي به تنهايي و بدون اضافه كردن هيچ نوع غذاي كمكي براي رشد طبيعي شيرخوار كافي است.بعد از شش ماهگي نيازهاي غذايي شيرخوار فقط با شيرمادر تأمين نمي‌شود و كودك بايد از غذاهاي نيمه جامد استفاده نمايد. در صورتيكه كودك با توجه به كارت رشد، كمبود وزن داشته باشد

٠٨:٤٣ - دوشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٧

چطور کودک بد غذا را غذا خور کنیم؟
بیشتر والدین از بی میلی و کم غذا خوردن کودکان خود در رنج هستند . بی اشتهایی و یا بد غذایی کودک یکی از مشکلات تغذیه ای است که باید آن را جدی گرفت چرا که این معظل در نهایت می تواند منجر به سوءتغذیه شود.

٠٩:٤٨ - يکشنبه ٢٣ دی ١٣٩٧

هر آنچه که باید از تغذيه كودك 5-1 ساله بدانید
شيرخواران از يك سالگي به بعد، علاوه بر غذاهايي كه خوردنشان را در سال اول زندگي ياد گرفته اند، بايد از غذاي سفره خانواده نيز استفاده كنند. اين كودكان رشد سريع دارند و مقاومت كافي در مقابل بسياري از بيماري ها را هم ندارند و دندان هايشان نيز كامل نشده است.

٠٠:٢٩ - شنبه ١ دی ١٣٩٧

در زمان امتحانات چه بخوريم؟
نحوه تغذيه در زمان امتحانات نقش مهمي در كارايي وعملكرد مغز دارد. در زمان امتحانات معمولا دانش آموزان دچار اضطراب و استرس مي شوند. دراثر اضطراب واسترس ميزان ترشح هورمون آدرنالين وكورتيزول دربدن افزايش مي يابد كه به بدن كمك مي كند انرژ‍ي بيشتري براي مقابله با شرايط استرس داشته باشد.

٢٣:٥٢ - چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧

ضرورت مصرف مكمل ها دركودكان زير 2 سال
یکی از راهکارهای عمده برای پیشگیری و کنترل کمبود ریزمغذیها درکودکان ، مکمل یاری است. درکشور ما براساس نتايج بررسي هاي كشوري انجام شده كمبود آهن وكم خوني ناشي ازآن دركودكان زير 2 سال كشور شايع است .

٠٨:٥٨ - يکشنبه ١٨ آذر ١٣٩٧

در شرایط استرس زندگی امروزی چه مواد غذایی از افسردگی ما را در امان نگه می دارد؟
افسردگی يكي از اختلالاتی است كه اگر كنترل نشود سلامت روان انسان را به خطر مي اندازد. عوامل متعددی در بروز این اختلال عصبی نقش دارد .اگر شما دچار اختلال به افسردگی هستید و یا میخواهید از ابتلا به این اختلال خود را در امان نگه دارید این 10 ماده غذایی را فراموش نکنید.

١٢:١٤ - دوشنبه ١٢ آذر ١٣٩٧

تاثير سوءتغذيه بريادگيري دانش آموزان
دوران كودكي و نوجواني مهمترین دوران رشد یک کودک است و تامين نياز هاي تغذيه اي و رساندن مواد مغذی اعم ازپروتئین، انرژی، ويتاكين ها و املاح معدني (ریزمغذیها) نقش بسیارمهم و اساسی در رشد جسمي و تكامل مغزي، ضريب هوشي و قدرت يادگيري دارد.

٠٩:٥٩ - سه شنبه ٢٢ آبان ١٣٩٧

تغذيه در سنين مدرسه وبلوغ
دانش آموزان که درمدرسه با آنان روبرومی شویم ازدوران نوزادی وکودکی گذرکرده اند و از نظروضعیت تغذیه ای یکی از مهمترین دوران زندگی خود را پشت سرگذاشته اند. دوران جنینی و سال اول تولد مهمترین دوران رشد یک کودک است ورسیدن مواد مغذی اعم از پروتئین،انرژی وریزمغذیها نقش بسیارمهم و اساسی در رشد او تا قبل ازمدرسه داشته است.

١٤:١١ - شنبه ١٢ آبان ١٣٩٧

تغذيه و سلامت زنان
زنان به علت شرايط فيزيولوژيكي خاص، نياز به توجهات تغذيه اي ويژه اي دارند.

١٣:١٠ - شنبه ٢ دی ١٣٩٦

آیا می توان خطر بروز ابتلا به دیابت حاملگی را کاهش داد ؟
9نفر از هر 100 زن باردار، به دیابت بارداری مبتلا می شود که در صورت عدم کنترل افزایش قند خون باعث بروز مشکلاتی در دوران بارداری و زایمان خواهد شد.

١٣:٠٤ - جمعه ٢٦ آبان ١٣٩٦

نقش مادران در انتخاب تغذیه سالم
مادران در انتخاب تغذیه ی سالم، برای کودکان خود نقش بسزایی دارند.

٢١:٢٦ - پنج شنبه ٢٥ آبان ١٣٩٦

آیا دیابت بارداری بر سلامت جنین تاثیر می گذارد؟
اگر میزان قند خون در هنگام ابتلا به دیابت بارداری کنترل شود؛ احتمالا نوزاد، سالم خواهد بود.

٢٢:١٣ - دوشنبه ٦ ارديبهشت ١٣٩٥

مشكلات شايع تغذيه اي در دوران بارداري
مشكلات شايع تغذيه اي در دوران بارداري

٢٣:٣٧ - سه شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٥

تغذيه دوران بارداري
تغذيه دوران بارداري

١٥:٣٥ - چهارشنبه ١٥ مهر ١٣٩٤

اهمیت شیر مادر از دیدگاه قرآن
اهمیت شیر مادر از دیدگاه قرآن

٠٩:١٤ - دوشنبه ٦ مهر ١٣٩٤

میان وعدهای مناسب برای دانش آموزان
میان وعدهای مناسب برای دانش آموزان