١٥:٢٧ - شنبه ١٢ بهمن ١٣٩٨

از فواید نوشیدنی های چای بیشتر بدانبد
تقریبا نیمی از جمعیت ایالات متحده هر روز از نوشیدنی چای لذت می برند. رایج ترین انواع چای های کافئین دار سیاه ، سبز و اولانگ و پشمالو است و محبوبیت هر نوع از نظر جغرافیایی متفاوت است.

٠٨:٣٨ - چهارشنبه ٤ دی ١٣٩٨

چه تفاوتی بین شکر قهوه ای و سفید وجود دارد؟
شکر یک ماده طبیعی است که هزاران سال است بخشی از رژیم غذایی انسان است.شکرانواع مختلفی دارد ،شکر قهوه ای و سفید از محبوب ترین گونه ها هستند.

٠٩:٠٤ - شنبه ٢٥ آبان ١٣٩٨

چاقی تا چه حد در ناباروری زوجین تاثیرگذار است؟
ناباروري از سوي سازمان جهاني بهداشت به عنـوان يكـي از مهمترين مشكلات بهداشت عمومي مطرح است. مشکل ناباروری در تمام دنیا در حدود 15% از زوجین سنین باروری را درگیر می نماید و کیفیت زندگی و روابط زوجین و حتی سلامت روحی و روانی آنان را تحت تاثیر قرار می دهد.

٠٩:٤٠ - چهارشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٨

با چه مواد غذایی در مقابل آلودگی هوا بدنمان را محافظت کنیم؟
در زمان آلودگی هوا برای حفاظت از اثرات منفی آن باید مواد غذایی خاصی مصرف شود تا سلامت مان به خطر نیفتد.در این مطلب تمام مواد غذایی که به این امر کمک می کند توضیح داده شده است.

١٥:٢٩ - يکشنبه ١٤ مهر ١٣٩٨

نکات تغذیه ای برای مسافران پیاده روی اربعین
پیاده روی اربعین برای زیارت حرم سیدالشهدا یکی از توصیه شده ترین اعمال است که به همین دلیل هر ساله تعداد زیادی از شیعیان با پای پیاده به سمت کربلا حرکت می کنند تا روز اربعین به زیارت بپردازند. دانستن یک سری نکات تغذیه ای به شما کمک می کند که سفری راحت و با سلامت داشته باشید.

٠٨:٥٠ - دوشنبه ٨ مهر ١٣٩٨

5 ماده غذایی که به بهبود زخم شما کمک می کند
همه ما زخم را تجربه می کنیم. بیشتر زخم ها در افراد سالم هنگامی که تمیز و عاری از عفونت باشند ، به سرعت بهبود می یابند ، در حالی که انواع دیگر زخم ها جدی تر هستند و اغلب به مداخله پزشکی نیاز دارند.

٠٩:١٠ - شنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٨

نقد و بررسی رژیم های گیاهخواری(3)
در ادامه موضوع گیاه خواری در این مطلب به ارتباط تاثیر رژیم گیاه خواری با بیماری های مختلف پرداخته شده است .

٠٧:٥٤ - چهارشنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٨

نقد و بررسی رژیم های گیاهخواری(2)
در مطلب قبلی در خصوص انواع رژیم های گیاهخواری و وضعیت دریافت پروتئین و انرژی صحبت شد که در ادامه در این مطلب به وضعیت دریافت مابقی مواد مغذی و ریز مغذی پرداخته شده است.

١٠:٥١ - يکشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٨

نقد و بررسی رژیم های گیاهخواری (1)
با توجه به رواج رژیم گیاه خواری و خام خواری در بین افراد جامعه قصد داریم در چند سری ارائه مطلب از مفید یا مضر بودن آن شما را مطلع کنیم.

١١:٠٢ - شنبه ٢ شهريور ١٣٩٨

تغذیه سالم برای دستیابی به جهانی بدون گرسنگی
در دهه های اخیر به دلیل جهانی شدن ، شهر نشینی و افزایش درآمد ها رژیم و عادات غذایی افراد به طور چشمگیری تغییر یافته است.ما عمدتا از مصرف غذاهای فصلی به خصوص گیاهی و غنی از فیبر به سمت مصرف غذاهایی با کربوهیدرات تصفیه شده ، قند و چربی و نمک زیاد ، غذاهای فراوری شده ، گوشت و سایر محصولات با منبع حیوانی حرکت کرده ایم.

٠٨:١٤ - سه شنبه ٢٥ تير ١٣٩٨

مراقب مصرف مواد غذایی حاوی شربت فروکتوز باشید
شربت ذرت با فروکتوز بالا (HFCS) یک نوع قند مصنوعی ساخته شده از شربت ذرت است.بسیاری از کارشناسان معتقدند که شکر و HFCS عوامل کلیدی در اپیدمی چاقی امروز هستند. HFCS و قند نیز با بسیاری از دیگر مسائل بهداشتی جدی، از جمله دیابت و بیماری قلبی مرتبط هستند.

١٠:٠٢ - شنبه ١ تير ١٣٩٨

رژیم تعیین جنسیت، تهدیدی برای سلامت جنین
عواملی مانند وضعیت فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، داشتن کودکانی از هر دوجنس و یا حتی از دست دادن فرزند و تمایل به داشتن فرزندی از همان جنس باعث می شود که خانواده ها متمایل به داشتن فرزندی با جنسیت خاصی باشند.

٠٨:١٠ - شنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٨

در هوای آلوده مصرف یک ماده غذایی خاص را فراموش نکنید
آلودگی های محیطی می تواند از طریق تداخلات انسانی و یا پدیده های طبیعی اتفاق افتد. آلودگی های محیطی در هوا، مهمترین عامل خطر در بروز بیماری های تنفسی، ریوی، آسم، پوستی، چشمی، سرطان و به مرور زمان باعث آلزایمر و پارکینسون شوند.

٠٨:٥٢ - شنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٨

الگوی غذایی در ماه مبارک رمضان چگونه باید باشد؟(2)
در ماه مبارك رمضان نيز مانند هميشه پيروي از برنامه غذايي متنوع و متعادل شامل 6گروه اصلي غذايي (نان و غلات، ميوه ، سبزي، گوشت و تخم مرغ،حبوبات و مغزها، شير و لبنيات) ضروري است. با رعايــت تـنوع و تعادل در مصرف غذا نيازهاي تغذيه اي شامل آب، املاح، ويتامين ها، مواد معدنی، پروتئين و انرژي مورد نياز بدن، تامين مي شود.

٠٨:٢٦ - چهارشنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٨

الگوی غذایی در ماه مبارک رمضان چگونه باید باشد؟(1)
در ماه مبارك رمضان نيز مانند هميشه پيروي از برنامه غذايي متنوع و متعادل شامل 6گروه اصلي غذايي (نان و غلات، ميوه، سبزي، گوشت ،حبوبات و مغز ها ، شير و فرآروده های لبنی ) ضروري است. در این ماه هم با رعايــت تـنوع و تعادل در مصرف غذا نيازهاي تغذيه اي شامل آب، املاح، ويتامين ها، مواد معدنی، پروتئين و انرژي مورد نياز بدن را می توانید تامين مي شود.

١١:٢٥ - شنبه ٧ ارديبهشت ١٣٩٨

بهترین غذاهای مفید برای حفظ سلامت چشم
آیا چشمان شما تمامی مواد مغذی مورد نیاز جهت پیشگیری از کاتاراکت ( آب مروارید)، دژنراسیون ماکولار و سایر بیماریهای چشمی را در اختیار دارند؟ این مطلب اطلاعاتی درباره غذاهای مفید برای سلامت چشم می دهد.

٠٩:٣٠ - شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨

مدت زمان نگه داری برخی از مواد غذایی به صورت تازه پس از بازکردن بسته بندی آن را بدانید
هنگامی که شما یک ماده غذایی را خریداری می کنید تاریخ تولید آن می تواند اطلاعاتی در خصوص میزان تازگی آن به شما بدهد. اما پس از آوردن ماده غذایی به خانه و باز کردن آن، رطوبت، نور و هوا می تواند طعم های آن را تغییر دهد و منجر به خراب شدن سریعترآن شود. در اینجا اطلاعاتی در خصوص چگونگی حفظ برخی از غذاهارا می توانید بدست آورید.

٠٨:٣٥ - دوشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٨

آيا مصرف روغن براي سلامتي مضر است؟
چربی ها و روغن های خوراکی نقش مهمی در تغذیه انسان دارند. مقدار کافی چربی در رژیم غذایی برای حفظ سلامتی ضروری است. هر فردي روزانه بايد 25 تا 30% انر‍ژي مورد نياز روزانه خود را از چربي ها و روغن دريافت كند.

١٠:٤٤ - شنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٨

آیا اطلاعات منتشر شده از فواید استویا واقعیت دارد؟
امروزه به دلیل افزایش بیماری هایی مانند چاقی و دیابت، کاهش کالری مواد غذایی مصرفی مورد توجه قرار گرفته است. کالری را می‌توان از طریق جایگزین کردن شکر با شیرین کننده‌های کم کالری کاهش داد. در ابتدا استفاده از شیرین کننده های مصنوعی به جای شکر از جمله ساخارین، آسه سولفام و... مورد توجه قرار گرفت. اما در سال‌های بعد مشخص شد که مصرف این شیرین کننده‌ها بدون ضرر نیست. بنابراین توجه به سمت شیرین‌کننده‌های طبیعی مانند استویا جلب شد.

٠٨:٤٢ - دوشنبه ٥ فروردين ١٣٩٨

شعار روز جهانی بهداشت2019 "پوشش همگانی بهداشت"
پوشش همگانی بهداشت هدف نخست سازمان جهانی بهداشت است.کلید دستیابی به این هدف حصول اطمینان از این امراست که هرکسی بتواند به مراقبتهای مورد نیاز خود در هر زمان که به آن نیاز دارد دسترسی داشته باشد.

٠٨:٣٤ - دوشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٧

تغذیه در سفر های نوروزی
با نزدیک شده به ایام نوروز و تعطیلات سال نو اگر قصد به سفر دارید ، با رعایت چند نکته ساده تغذیه ایی سلامت خود را تامین و سفری دلپذیر را تجربه نماييد.

٠٨:٢٤ - سه شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٧

آیا رژیم سم زدایی تاثیر گذار است؟
سم زدایی مطلب جدیدی نیست. هزاران سال است که انسان تلاش کرده است بدن خود را از سموم پاکسازی کند. علاقه زیاد در زمان حاضر به سم زدایی، نشانگر نگرانی در مورد انواع چیزهایی مانند پاتوژن‌های در حال ظهور، سرب در اسباب بازی ها، جیوه در ماهی، سیگار کشیدن در هوا، آلودگی رودخانه ها و دریاچه ها، مواد شیمیایی مصنوعی و... است. اما آیا واقعا رژیم های سم زدایی رایج موثر هستند؟

٠٩:٣٠ - يکشنبه ١٢ اسفند ١٣٩٧

با رعایت چه نکاتی از اضافه وزن در ایام عید پیشگیری کنیم؟
درايام ديد و بازديد هاي نوروز ي، معمولا برنامه غذايي روزانه تغيير مي كند و اين تغييرات ممكن است سلامت هموطنان را به خطر بيندازد. يکي از مشکلات اساسي که اکثر مردم ( به ويژه افرادي که از برنامه غذايي کاهش وزن استفاده مي کنند ) در ايام نوروز با آن مواجهند ، اضافه وزن ناشي از مصرف زياد شيريني ، شکلات ، آجيل و ... است

١٤:٠٤ - دوشنبه ٦ اسفند ١٣٩٧

چطور فساد مواد غذایی را تشخیص دهیم؟
غذاي خوب، غذايي است كه تركيب آن مطابق با نيازهاي تغذيه اي بدن باشد و در عين حال سالم و بدون آلودگي به مصــرف انسان رسيده باشد. تغذيه نادرست هميشه از كمبود مواد مغذي حاصل نمي شود، بلكه در بسياري از موارد غذاي خوب و كافي با دست انسان به غذاي آلوده يا بي ارزش و بالاخره زيان بخش تبديل مي شود

٠٨:٥٠ - چهارشنبه ١ اسفند ١٣٩٧

خواص تاثیرگذاری قارچ گانودرما تا چه حد واقعیت دارد؟
در طب شرقی از گیاهان و قارچ‌های مختلفی استفاده می‌شود. در این بین، قارچ گانودرما از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و خواص بیشماری برای آن تعریف شده است اما تا چه حد این خواصی که به این قارچ نسبت داده می شود واقعیت دارد؟ این مطلب اطلاعات کاملی را در خصوص این قارچ به شما میدهد.

٠٨:٤٦ - سه شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٧

تغذیه کارکنان در محیط کار چگونه باید باشد؟
روند رو به گسترش شهرنشینی، اشتغال افراد خانواده در بیرون از منزل و خصوصا اجبار به کار، و کسب درآمد برای تامین هزینه های رو به تزاید زندگی موجب می شود که خانواده ها و خصوصا زوج های جوان گاهی در دو و یا سه شیفت کار کنند و همین امر آنها را از تهیه و صرف غذا در خانه محروم می کند.

١١:٠١ - يکشنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٧

رمز سلامتی با انتخاب روغن سالم
مصرف متعادل و متنوع از روغنها و چربی های غذایی در ارتقاء سلامت و پیشگیری از بیماریها مفید خواهد بود . این راهنما ضمن آشنا کردن خوانندگان محترم با انواع چربی ها و روغن ها ، توصیه های کاربردی را برای انتخاب روغنی سالم را ارائه می نماید.

١١:٢٦ - چهارشنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٧

واقعیت های باورنکردنی در خصوص نوشیدنی های شیرین
در ایالات متحده از هر سه کودک، روزانه دو کودک دست کم یک لیوان نوشیدنی حاوی شکر افزوده می نوشند. حدود 30 درصد از این کودکان روزانه دو لیوان یا بیشتر از اینگونه نوشیدنی ها می نوشند.تا زمانی که قیمت این نوشیدنی ها پایین است کودکان طبعا به مصرف آنها روی می آورند.

٠٨:٠٣ - سه شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٧

با دنیای نوشیدنی ها آشنا شوید
نوشيدني ها، بخش مهمي از نياز روزانه بدن را به مایعات برای سوخت و ساز مواد تامين مي کنند. همانگونه که انتخاب يک نوشيدني مفيد و مغذي تأثير مطلوبي در سلامت شخص دارد، عدم دقت در انتخاب آن نیز مي تواند سلامت را به خطر اندازد. نوع آشاميدني بايد متناسب با آب و هوا انتخاب شود.

٠٩:٣٥ - سه شنبه ١٦ بهمن ١٣٩٧

برای تقویت حافظه یتان این 4 ماده غذایی را فراموش نکنید
اگر احساس فراموشی می کنید، ممکن است این مشکل ناشی از کمبود خواب یا دلایل دیگری همچون ژنتیک، سطح فعالیت بدنی و شیوه زندگی و عوامل محیطی باشد. با این حال، شکی نیست که رژیم غذایی نقش مهمی در سلامت مغز دارد.بهترین منو برای تقویت حافظه و عملکرد مغز موجب جریان خون خوب مغز می شود

2 صفحه بعدی >>