چاپ        ارسال به دوست

خواص تاثیرگذاری قارچ گانودرما تا چه حد واقعیت دارد؟

قارچ گانودرما  با نام لاتین  reishi یا ganoderma   از هزاران سال پیش در طب سنتی آسیای شرقی مورد استفاده بوده است. در چین نمادی از سلامتی و طول عمر به همراه شادی و اقبال در زندگی بوده و بیش از ۲۰۰۰ سال است که برای درمان پزشکی استفاده می شود. گانودرما زمانی تنها برای امپراطوران و بزرگان استفاده می شد و در اختیار عموم مردم قرار نداشت. ثروتمندان در دوران باستان با امید جاودانگی و آرامش، از نوشیدنی گانودرما استفاده می کردند. در چین باستان از گانودرما با عناوینی همچون گیاه توانمندی معنوی و قارچ ده ساله یاد می کردند. در باور چین باستان نوشیدن معجونی از قارچ گانودرما ، جاودانگی و طول عمر را به ارمغان می آورد.


فواید و اثر بخشی:

سطح شواهد در سطح بالایی از نظر علمی نیست و در سطح insufficient evidence یا "شواهد ناکافی" قرا می گیرد.

۱-تومورهای غیرسرطانی در روده بزرگ و راست روده: تحقیقات اولیه نشان داده است که مصرف عصاره‌ی این قارچ به مدت ۱۲ماه تعدادی از تومورهای روده را در افراد مبتلاء به آدنوکارسینوم روده کاهش می‌دهد.

۲-گرفتگی رگ ها: تحقیقات اولیه نشان می‌دهد احتمالا مصرف نوع خاصی از محصولات این قارچ (Ganopoly) می‌تواند علائم مربوط به تنگی عروق قلبی شامل درد قفسه سینه و تنگی نفس را کاهش دهد. ( کاهش علائم نه درمان)

۳-بیماری دیابت: تحقیقات اولیه نشان داده است که مصرف نوع خاصی از محصولات این قارچ  (Ganopoly)به مدت 12 هفته مقدار هموگلوبین را کاهش می‌دهد ولی هیچ تاثیری بر سطح قندخون در افراد با دیابت نوع دو ندارد.

4- هپاتیت :B تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که مصرف نوع خاصی از محصولات این قارچ (Ganopoly) برای 12 هفته می‌تواند مقداری از میزان ویروس هپاتیت B را در بدن کاهش دهد. همچنین به نظر می رسد این محصول عملکرد کبدی را در افراد مبتلا به این بیماری بهبود بخشد.

5- کلسترول خون: تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که استفاده روزانه از عصاره قارچ گانودرما به مدت 12 هفته سطح کلسترول را در افرادی که فشار خون بالا و یا کلسترول بالا دارند، تحت تاثیر قرار نمی دهد.

6-فشار خون: شواهد متناقض در مورد اثرات قارچ گانودرما در فشار خون بالا وجود دارد. تحقیقات اولیه نشان می دهد که استفاده روزانه از عصاره قارچ گانودرما به مدت 12 هفته، فشار خون را در افرادی که دارای اندکی فشار خون بالا هستند کاهش نمی دهد. با این حال، تحقیقات دیگر نشان می‌دهد که مصرف قارچ گانودرما باعث کاهش فشار خون در افراد مبتلا به فشار خون شدید می‌شود.

7-سرطان ریه: تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که مصرف قارچ گانودرما، تومورهای ریه را کاهش نمی‌دهد. با این حال به نظر می‌رسد که عملکرد سیستم ایمنی و کیفیت زندگی افراد مبتلا به سرطان ریه را بهبود می‌بخشد.

فواید متعدد دیگری نیز برای این قارچ از قبیل تاثیر روی دردهای عصبی، سیستم ایمنی، عفونت های ویروسی و... بیان شده که برای رد یا اثبات آن نیاز به تحقیقات بیشتری است و شواهد کافی تا کنون در اختیار نیست.

نکته: با توجه به این که تمام تاثیرات فوق در قسمت شواهد ناکافی تقسیم بندی شده است پس توصیه به تجویز آن جهت مراجعین نمی‌شود.


اثرات جانبی و ایمنی:

·         مصرف پودر قارچ در مدت زمان بیش از یک ماه احتمالا غیرایمن و به همراه خطر آسیب به کبد می‌باشد.

·  

·         سایر عوراض احتمالی قارچ گانودرما شامل موارد زیر است:

  1.  خشکی مخاط دهان، گلو و بینی همراه با خارش
  2. ناراحتی معده
  3. خونریزی بینی
  4. مدفوع خونی
  5. مصرف شراب این قارچ می‌تواند منجر به راش (ضایعات پوستی) شود.
  6. تنفس هاگ این قارچ می‌تواند منجر به بروز آلرژی شود.

هشدارها:

مصرف در بارداری و شیردهی: هیچ گونه شواهد قابل اطمینانی مبنی بر بی‌خطر بودن مصرف این قارچ در بارداری و شیردهی وجود ندارد. بنابراین توصیه می‌شود از مصرف این قارچ اجتناب شود.

مصرف در خونریزی: مصرف مقدار زیاد این قارچ خطر خونریزی را در افراد با اختلالات خونریزی دهنده افزایش می‌دهد.

فشار خون پایین: به نظر می رسد این قارچ قادر به کاهش فشار خون است و این نگرانی وجود دارد که ممکن است در صورت مصرف، فشار خون پایین بدتر شود و در درمان مداخله ایجاد کند. در فشار خون خیلی پایین بهتر اجتناب شود.

ترومبوسیتوپنی (کاهش تعداد پلاکت های خون): دوزهای بالا از این قارچ ممکن است خطر خونریزی در افراد مبتلا به ترومبوسیتوپنی را افزایش دهد.

جراحی: دوزهای بالا از قارچ گانودرما ممکن است در بعضی افراد خطر خونریزی را در صورت استفاده قبل یا بعد از جراحی افزایش دهد. قارچ گانودرما حداقل 2 هفته قبل از عمل جراحی استفاده نشود.

تداخل دارویی:

1. مصرف همزمان قارچ گانودرما با داروهای ضد فشارخون تداخل دارد. قارچ گانودرما ممکن است فشار خون را کاهش دهد. مصرف قارچ گانودرما همراه با داروهای ضد فشار خون می تواند فشار خون فرد را خیلی کاهش دهد. تعدادی از داروهای کاهنده فشارخون عبارتند از: کاپتوپریل، انالاپریل، لوزارتان، والسارتان، دیلتیازیم، آمیلودیپین، هیدروکلروتیازید، فوروزماید و...

2. داروهای ضد انعقاد خون با گانودرما تداخل دارند. دوزهای بالا از قارچ گانودرما ممکن است باعث کاهش سرعت لخته شدن خون شود. مصرف قارچ گانودرما همراه با داروهای ضد انعقادخون احتمال کبودی و خونریزی را افزایش می‌دهد.

تعدادی از داروهای ضد انعقادخون عبارتند از: آسپرین، کلوپیدوگرل (پلاویکس)، دیکلوفناک، ایبوپروفن، ناپروکسن، دالتپارین، اناکساپرین، هپارین، وارفارین و...

دوز و میزان مصرف: دوز مناسب از قارچ گانودرما بستگی به عوامل متعددی نظیر سن، سلامتی و چندین شرایط دیگر دارد. در حال حاضر اطلاعات علمی کافی برای تعیین دوز مناسب برای قارچ گانودرما وجود ندارد. به یاد داشته باشید که محصولات طبیعی همیشه لزوما ایمن نیستند و دوز آن‌ها می تواند مهم باشد.

ترجمه و تنظیم: زارعی نسب کارشناس تغذیه

منبع : سایت معتبر  webmd

 


٠٨:٥٠ - چهارشنبه ١ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ١٤٩٧٩٩    /    تعداد نمایش : ٤٧٨٠٨٠


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1399/01/14 17:35
0
0
سلام خسته نباشی ببخشید قارچ گانودرما روده تحریک پذیرو درمان میکنه?ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام خیر تاثیری ندارد


کاربر مهمان
1399/01/14 17:17
0
0
سلام یکی از دوستان یک نوع قهوه برای کاهش وزن 8 کیلو در ماه به من پیشنهاد داد که پس از پیگیری و صحبت با فروشنده شماره سیب سلامت محصول را گرفتم و پس از استعلام از سازمان غذا و دارو در معرفی محصول نوشته بود پودر قهوه فوری حاوی قارچ گاندروما بعد اومدم این قارچ را سرچ کردم هیچ کجا ننوشته بود در درمان لاغری مفید هست و جایی خوندم بیش از یک دوره مصرف قارچ به کبد آسیب می رسه لطفا راهنمایی کنید

سلام این محصولات مجوز درمانی ندارند و فقط مجوز تولید دارند استفاده نکنید


کاربر مهمان
1399/01/14 2:35
0
0
سلام.من سوزش معده داشتم به پیشنهاد دوستم قهوه لاته این قارچو گرفتم و یه بسته کاملسو خورد ولی احساس میکنم بدتر شده.تورو خدا قبل از خرید هرچیزی کمی تحقیق کنید کمی وقت حدر دادن بهتره تا عضوی از بدنتونو ناقص کنید.من شانس اوردم که سریع پی بردم وگرنه معلوم نبود چی منتظرمه.الان باید باز به ترمیم معدم از صفر شروع کنم.وقتی ام میگی بابا دارم بدتر میشم اکثرا میگن داره بیماریتو میندازه بیرون تا بافتای اونارو ترمیم کنه.هیچ بخودتون فکر کردید که چرا فروشندگان این کار انقدر گرم تحویلتون میگیرند.فکر کنم کامل روشنتون کردم.یا حق.
کاربر مهمان
1399/01/05 18:13
0
0
سلام من دوستم با گانودرما خوب شد اگزمایی که داشت و یکی از دوستای دیگم هم خودم شاهد بودم لک و پیس هاش رفته بود ولی خودم هنوز نتیجه نگرفتم دلیلش چی میتونه باشه
کاربر مهمان
1399/01/05 15:44
0
0
سلام من از گانودرما بیشتر از دوسال استفاده کردم و هیچ تاثیری بر بیماری ویتیلیگو یا همان پیسی نداشته خیلی دنبال درمان بودم هردکتری که فکر کنید تخصصی سنتی زالو درمانی خلاصه هیچ کدوم جواب ندادن زمانی که گانودرما رو تبلیغ کردن خیلی خوشحال شدماما بعد از مدت دوسال دیدم الکی بود و ناامید شدم توروخدا الکی به بیمار ها امید ندین به خاطر فروش محصولات
کاربر مهمان
1398/12/26 11:23
0
1
متاسفانه اكثر افرادي كه از خواص درماني معجزه آساي قارچ گانودرما صحبت مي كنند فروشنده هاي بي دانش و زودباور تعدادي از شركتهاي شبه هرمي معروفند و فقط در پي فروش هرچه بيشتر با تكيه بر آمار اثبات نشده. گويا چند وقتيست از تبليغ درمان ديابت و سرطان به درمان كرونا و زگيل تناسلي رو آورده اند. به هيچ وجه فريب نخوريد.
کاربر مهمان
1398/12/24 21:45
2
0
سلام .من زگیل تناسلی داشتم باتماس باحکیم برزگردرمان شدم .همه متخصصین پوست مراناامیدکرده بودندولی ایشان بایک رژیم سه ماهه ودوشیشه داروی گیاهی پاکسازی ویروس راانجام داد .ضمناایشان درحال ساخت داروی ایدزوام اس برای اولین باردرجهان هستند
پاسخ ها
کاربر مهمان
1398/12/25 2:46
این نظر شما توی همه ی سایتا هست . مردم فریبش رو نخورید

کاربر مهمان
1398/12/21 15:30
0
1
سلام وقت بخير،آيا زكيل تناسلي درماني داره.؟ اين قارچ ب معناي واقعي ي چيز چرته ديگه،؟
کاربر مهمان
1398/12/21 6:6
2
0
اقا سلام.ببخشید قارچ درسته بگیریم پودر کنیم مصرف کنیم چی؟؟اگه درست نیست چرا تو اینترنت همه از این قارچ خوب میگن
کاربر مهمان
1398/11/26 9:54
1
0
از مدیر محترم دعوت میکنم تشریف بیارند و از نزدیک تمام درمان شده ها و آزمایشات و عکسها ببینند تا مستندات کافی برایشان جمع شود، شما یکجا نشستید و فقط نفی میکنید، چرا یکنفر بعد از 20 سال بیماری که درمان هم نشده، نباید یک سال هم این قهوه ها رو امتحان کنه، ترس نداره، کاملا که گیاهی هستش، باید مردم رو از اون همه داروی شیمیایی ترسوند، که همه اندام ها رو نابود میکه و فقط نقش کنترل کننده رو دارد، نه یک داروی گیاهی، التماس کمی تفکر
کاربر مهمان
1398/11/21 4:46
1
0
سلام دوست من دیابت داره الان ازقارچ گانودرمااستفاده کرده خوب شده طبق ازمایشات دکترشم درجریانه حتی دانش بنیان هم دراخبار۲۰:۳۰خواص درمانیشوتأئیدکرده.

سلام خواهشا هر حرفی میزنید با مستندات باشه اگر دیابت قابل درمان کامل بود که اینقدر افراد در اثر عوارض بیماری دیابت فوت نمی کردند


کاربر مهمان
1398/11/20 17:18
1
0
سلام به همه دوستانی که از بیماری پسو ریازیس رنج می برند بنده خودم درگیر این بیماری هستم و درمان این بیماری رو فقط استفاده از فلوئو سینولون میدونم البته نه دایمی ولی با استفاده هر چند روز یا هفته ای یکبار .حتی میشه کچلی سکه ای و سالک رو با فلوسینولون در مراحل اولیه درمان کرد پسر خودم داشت روی سرش کچلی سکه ای میگرفت و من با چند بار مالش پماد فلوسینولون درمانش کردم الان هم دارم برای پسوریازیسم ازش استفاده میکنم امیدوارم مفید بوده باشد البته غذا والودگی و نور خورشید و مصرف مواد هم در عود بیماری موثرند مثلا خودم به ماست حساس هستم
کاربر مهمان
1398/11/15 1:2
0
1
سلام من ۲۲ سالمه یه ویتیلگو دور لب گرفتم آیا از این قارچ استفاده کنم خوب میشم ؟؟
کاربر مهمان
1398/11/13 8:37
1
2
با درود و سپاس از روشنگری شما ، امیدوارم نسبت به هر طوفان تبلیغاتی بویژه در حوزه غذا و دارو چنین روشنگریهایی روی دهد تا مردم سلامت و وقت و سرمایه شان را از دست ندهند
کاربر مهمان
1398/11/12 14:25
1
1
چرا پیام من رو حذف کردید و چند نفر دیگر رو، که گفته شده بودیم خوب شدیم، چرا می‌ترسید؟؟ ما خانوادگی پسوریازیس داشتیم که درمان گرفتیم، حتی میگرن مامانم هم درمان شد، و خدارو شکر چون درست مشاوره شده بودیم، و درست استفاده کرده بودیم، درمان قطعی گرفتیم

با سلام خانم محترم تا به حال هیچی مستندی و هیچ گزارشی از درمان پسوریازیس با این قارچ منتشر نشده چرا این افرادی که مدام دارند تبلیغ می کنند که پسوریازیس درمان شده با این قارچ هیچ مقاله ای منتشر نمی کننند ؟؟؟؟ چرا با سند و مدرک صحبت نمی کنند ؟؟ ما مردم باید یاد بگیریم که با سند و مدرک حرفی را قبول کنیم نه از روی حر فهای بی سند و مدرک اگر سند و مدرکی دارید برام بفرستید. در ضمن ما بر اساس نتایج یک یا دو یا چند مقاله محدود نمی توان مبنا درمان قرار داد


کاربر مهمان
1398/11/09 11:5
1
2
سلام من ۶۵۰ بابت این قارچ برای لاغری هزینه کردم امروز اولین بسته ر خوردم و پیامها و مطالب رو خوندم ممنونم که موجب آگاهی من شدید .همشو می ریزم دور
کاربر مهمان
1398/11/05 16:38
1
1
سلام برای درمان کولیت روده چه کنیم
کاربر مهمان
1398/10/24 11:56
1
1
سلام بنده همه مطالب رو خوندم سپاسگزاریم، پس درمان پسوریازیس چیه؟من هردکترپوست و عطاری رفتم اما بهبود حاصل نشده لطفا راهنمایی کنید

سلام پسوریازیس درمان کامل نداره فقط می شود آن را کنترل کرد . این بیماری یک خودایمنی است یعنی بدن برعلیه خودش به سلولهاش حمله می کنه وقتی این سیگنال ایجاد شده باشد با هیچ چیزی نمی شود این سیگنال رو تا به امروز از بین برد.


کاربر مهمان
1398/10/23 18:16
1
0
دخترم نه سالشه بیماری پسوریا زیست سر داره تاثیر داره گانودما

سلام خیر تاثیری ندارد


کاربر مهمان
1398/10/21 22:57
0
2
سیب سلامت هم تایید کرده باشه بی اثره؟

سلام سیب سلامت به محصول داده می شود نه به ادعاهای محصول ربطی بهم ندارند این قارچ مجوز درمان هیچ بیماری را از سازمان غذا و دارو ندارد


کاربر مهمان
1398/10/21 21:29
0
0
حدود یک ساله برای درمان برص بسته های قارچ با شکلات رو مصرف می کنم تاثیر زیادی نداشتن ادامه بدم؟ قبل از مصرف این قارچ مدتها در مرکز رویان میرفتم که فقط پول خرج کردم بدون هیچ نتیجه ای ماندم چکار کنم

سلام این بیماری درمان قطعی ندارد


کاربر مهمان
1398/10/16 9:15
0
1
نظرشما در باره مکمل سوپر فود چیه و آیا میتونه دیابت نوع دو را درمان کنه یا اینم مثل قارچ کانودرما جنبه تبلیغاتی دارد

با سلام اگر دیابت قابل درمان بود با این مکمل ها پس چرا روزانه در سطح دنیا چندین هزار نفر در اثر بیماری دیابت فوت می کنند خواهش عاقلانه فکر و صحبت کنید


کاربر مهمان
1398/10/15 18:4
0
0
سلام ،معلم پسرم بسته های قهوه ی این قارچ رو برای تقویت حافظه و تمرکز و ...معرفی کرده ؛پسرم 11ساله هست بهش بدم یا نه ؟

سلام خیر استفاده نکنید


کاربر مهمان
1398/10/11 3:30
1
0
سلام پسر من حدودا۴ساله که روی سرش بیماری صدف وجود داره .میخواستم گانودرما سفارش بدم که با سایت شما مواجه شدم.لطف می کنید بگید چه روشی برای درمانش رو در پیش بگیرم.البته چندتا دکتر پوست هم رفتم بی نتیجه بود و جدیدا بیماری پیشرفت هم کرده. لطفا یه راهنمایی بفرمایید ‌.

سلام بهتره به بیمارستان رازی یا بیمارستان شهدای تجریش که متخصصین پوست خوبی دارند مراجعه کنید


کاربر مهمان
1398/10/08 11:11
0
0
با سلام و تشکر از آگاهی رسانیتون ، حدود 50روز برای درمان میگرن استفاده می کنم کمی ازسردردم نسبتا کم شده ولیاحساس میکنم گوارشم حساس شده و میترسم بدتر بشم بهنظرشما قطع کردن درجا بهتره یا آرو و کم کم قطعش کنم؟

با سلام بهتره که مصرف این را قطع کنید و با یک مشاوره تغذیه مشورت کنید


کاربر مهمان
1398/10/05 23:23
2
1
آیا قارچ گاندروما برای درمان زگیل تناسلی خوبه لطفا جواب بدین یا اگر این خوب نیست چه پیشنهادی میدین

با سلام شما فقط به متخصص زنان مراجعه کنید


کاربر مهمان
1398/10/03 22:36
1
1
سلام میخواستم بدونم تاثیر این دارو برای بیماریه واریکوسل گرید(واریس بیضه) چیه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام تاثیری ندارد شما با مراجعه به یک متخصص اورولوژی میتوانید مشکلتان را حل کنید


کاربر مهمان
1398/10/03 12:25
0
0
سلام من هنوز قارچ گانودرما رو نگرفتم برایه افزایش وزن میخوام بگیرم به نظرتون تاثیر داره؟لاغرمو نشکل تروئید ندارم اصلا و استخون بندی بدنم ریزه

سلام شما با مراجعه به یک کارشناس تغذیه و رژیم غذایی راحتی می تونید وزنتان را افزایش دهید و اصلا لزومی ندارد که این مواد را مصرف کنید


کاربر مهمان
1398/10/02 16:55
0
4
بابت این روشنگری ممنونم کارتون عالیه خدا قوت
کاربر مهمان
1398/10/02 15:44
1
0
با سلام .آیا این قارچ هپاتیت B را درمان میکند و بر آن موثر است؟؟

با سلام خیر تاثیری ندارد اگر متن را با دقت بخوانید متوجه می شوید که اطلاعات کافی برای تایید موثر بودن این قارچ برای هپاتیت وجود ندارد


کاربر مهمان
1398/10/01 15:21
0
0
سلام. ایا مصرف این محصول برای درمان ویتیلیگو مفید است؟
کاربر مهمان
1398/09/27 22:8
0
1
سلام ممنون از شما به دلیل اطلاع رسانی در مورد این قارچ همسر من از دکتر بیز این محصول رو گرفته و زمانی که موارد منعکس شده رو براش خواندم از مصرف محصول خریداری شده منصرف شد با تشکر مجدد
کاربر مهمان
1398/09/25 18:48
0
1
سلام اين همه تبليغات تو فضاي مجازي هستش كه زير پيجشون هم زده تاييده از طرف وزارت بهداشت!يعني دروغه؟

با سلام سازمان غذا و دارو به محصول مجوز تولید داده است به ادعایی که می کند مجوز نداده است این دو مفهوم با هم متفاوت است


کاربر مهمان
1398/09/25 11:7
6
6
سلام وقتتون بخیر. آیا برای درمان ویروس زگیل تناسلی مفیده؟
کاربر مهمان
1398/09/25 11:6
3
5
سلام وقتتون بخیر آیا برای درمان ویروس hpvیا همون زگیل تناسلی مفیده؟
کاربر مهمان
1398/09/23 12:5
1
0
با عرض سلام احوال شما....میخواستم بدونم این قارچ در درمان افسردگی تاثیرگذار؟تشکر

با سلام تاکنون مطالعه ای در این خصوص و اثر تاثیر گذاری آن بر روی افسردگی انجام نشده است


کاربر مهمان
1398/09/23 11:16
0
0
من تو کار واردات مواد اولیه بودم امروز تبلیغ گانودرما با تاییدیه سازمان غذا و دارو و fda دیدم گفتم شماره ثبت و سالش رو بدین تو سایت اف دی ا چک کنم چیزی برا گفتن نداشت و تو اینترنت هم بقول خودشون نامه های اداره بهداشت رو زدن همه بدون اسم..... معتبر نیست.
کاربر مهمان
1398/09/21 10:26
0
0
سلام ،برای نقرس چطور ،جواب میده

سلام خیر تاثیری ندارد


کاربر مهمان
1398/09/20 22:13
1
0
فرزند پسر 14ساله نوع یک دیابت گفتند این قارچ موثره،حقیقت داره؟

سلام اگر این قارچ تاثیر داشت که این همه افراد دیابتی در دنیا نبود خواهشا عاقلانه فکر کنید


کاربر مهمان
1398/09/20 22:11
1
0
برای دیابت نوع یک میگن موثره, گفتن توی اینترنت چک کنید تاییدیه سازمان اب و دارو امریکاfda هم داره, چطور اعتماد کنیم؟

سلام علت دیابت نوع یک عدم ترشح انسولین از سلول های پانکرانس است چطور یک ارگان که دیگر توانایی ترشح یک هورمون را ندارد می تواند یک قارچ جای انسولین عمل کند خواهشا گول تبلغات رو نخورید


کاربر مهمان
1398/09/15 20:35
1
1
سلام خوبین خوبی من زگیل دارم الان ۱۵ روز هی زگیل گرفتم گانودرما بر روی زگیل تاثیر داره تورو خدا کمکم کنید؟؟؟

سلام مستندات محکم در خصوص تاثیر کذاری آن هنوز وجود ندارد


کاربر مهمان
1398/09/08 15:55
2
0
با سلام ایا مصرف قهوه سوپریم گانودرما برای روده عصبی مفید است لطفا راهنمای کنید

سلام کلا برای کسی که روده عصبی دارد مصرف مواد حاوی کافیئن به دلیل تحریک کردن عصب ممنوع است پس بهتر هست که اصلا مصرف نکنید


کاربر مهمان
1398/09/08 2:44
0
3
سلام و لعنت بر کسی که تبلیغات دروغ میکنه من احمق چند وقت به خاطر هیچی که خودم احساس میکردم شاید گرید ۲دارم گانود رما مصرف کردم الان قریب به نه ماهه که دچار بواسیر شدید و خونریزی و .. مقعد هستم نمیدونم چه کار کنم هر دارویی مصرف کردم خوب نمیشه نمیگذرم ا زتون
کاربر مهمان
1398/09/08 2:12
0
2
ممنون بخاطر اطلاع رسانیتون خدا خیرتون بده که مردمو آگاه میکنید از این تبلیغات کذب
کاربر مهمان
1398/09/04 19:17
0
0
دوساله پسرم پیسی داره چهار ماه مصرف میکنه ولی تاثیر نداره موندم ادامه بدم یا نه

سلام خیر تاثیری ندارد و دیگر ادامه ندهید


کاربر مهمان
1398/08/14 20:44
2
5
با سلام و آرزوی سلامتی برای همه عزیزان. اینکه هر لز چند گاهی سیستم سود جویی که منافعش رو از تبلیغاتی مانند لانه خفاش ، جین سینگ ، قارچ دنبلان و ... و جدیدن هم قارچ گانودرما دنبال میکنه چیز عجیب و جدیدی نیست و آگاهی و مطالعه مردم در این زمینه ها بسیار کمک کننده هست و جلوی هدر رفتن هزینه و جان بیماران رو میگیره . من طبیعت گردم و همیشه شاهد از بین رفتن طبیعت زیبا توسط مردم محلی برای درآمد بیشتر از دل طبیعت هستم که منابع نابی رو به خاطر پول اندک به سودجویان بی وجدان از بین می برن .داروهای گیاهی و انواع قارچهای خوراکی سالهاست که توسط متخصصین فن برای بیماران تجویز می شوند ولی اینکه یکباره گیاهی یا چیزی بعنوان معجزه قرن ، داروی سلامت و از بین برنده تمام امراض و جوان کننده و.... نامیده میشه چیزی جز فریب نیست . حتمن اگر بود بزرگانی بودهاند که هم از نظر مال و هم از نظر رتبه اجتماعی جایگاهی داشته اند که به این معجزات دست پیدا کنند و اجازه ندهند نابغه ای از بین برود . مثال ساده آقای استیو جابز که متاسفانه بر اثر سرطان فوت کردند .
کاربر مهمان
1398/08/05 2:52
1
0
سلام من سرطان حنجره دارم از چند تا از این شر کتها اطلاعات خواستم همه فقط قارچ خودشون رو اصلی میدونستن و بقیه شرکتها رو قلابی معرفی میکردن.ولی من چون مریضم دنبال هر دارویی که میگن خوبه میرم.الان پرتو درمانی میکنم نمیدونم بخرم یا نه!!!.تازه پول هم ندارم چون هزینه های درمانم بالاس نمیدونم چیکار کنم.

با سلام توصیه می کنم این قارچ رو مصرف نکنید چون تمام تحقیقات انجام شده اکثرا روی موشها انجام شده و نتایج مطالعات انسانی ضدو نقیض است و نمیتوان به آنها استناد کرد بهتر است که روند درمانتان را طبق نظر پزشکتان ادامه دهید


کاربر مهمان
1398/08/05 0:13
2
2
ممنون ک حداقل مطمئن شدم گانودرما چیه و مردم رو دارن با تبلیغاتشون گول میزنن
کاربر مهمان
1398/07/30 13:36
1
4
سلام من اگزما گرفتم دکتر بهم این قارچ رو داده و دیشب خریدم و خیلی گرون خریدم الان چیکار کنم بنظر شما مصرف کنم؟چون برای اگزمام دارو زیاد مصرف کردم و نتیجه هم نگرففتم
کاربر مهمان
1398/07/28 22:2
0
5
سلام به خوانندگان این متن من چهل روز برای درمان میگرن قهوه لاته این قارچ را مصرف کردم سردردم بهتر شد ولی درد بسیار بدتری گریبانم را گرفت حالت مثل گرگرفتگی که شبانه روز از تعریق زیاد زندگی ندارم لحظه به لحظه دارم عذاب می کشم خدا ازشون نگذره که به دردی بدتر از میگرن دچارم کردند تو را خدا این قارچ را نه بخرید نه به کسی توصیه کنید خواستم مثل من در دام این سودجویان نیفتید
کاربر مهمان
1398/07/18 10:29
4
1
سلام من به یک عطاری مراجعه کردم که قیمت هرکیلو از این قارچ را 2میلیون بهم گفت ولی از یک عطاری دیگه پودر این قارچ را به قیمت80هزار تومان خریداری کردم برای درمان کبد چرب خودم به نظرتان پودر این قارچ را مصرف کنم یا نه

سلام بهترین راه برای درمان کبد چرب مصرف سبزیجات و کاهش مصرف مواد غذایی حاوی کربوهیدرات و مصرف روزانه عرق کاسنی و شاه تره به همراه خاکشیر و تخم شربتی و ورزش است . این قارچ تاثیر ی ندارد.


کاربر مهمان
1398/07/17 16:44
4
1
من قبلا مشکل معده داشتم ولی خوب شضده بودم . از وقتی گانودرما مصرف کردم معدم داغون شد و کارم به بیمارستان کشید.به من گفته بودند واسه معده خوبه .معدم داغون شد
کاربر مهمان
1398/07/09 23:2
6
1
سلام. این گیاه برای نازایی و تنبلی تخمدان مفید هست یا خیر؟؟

سلام خیر


کاربر مهمان
1398/07/03 22:35
5
5
سلام ،بنده خریداری کردم مصرف کردم برای پزیورازیس،زخمهای بدن وسرم و ورم شست پام بیشتر شد،اصلا شکمم کار نمیکرد ،داشتم نابود میشدم ،همه تبلیغاته به والله، نمیدونم چی بگم،یعنی از مریض با این بیماری سخت کلاهبرداری میکنند،هم وطن عزیز؟دیدن ملت از قارچ اطلاع ندارن، از انواع قارچ دارن پول میخورن.ویزیتور عزیز اون موقع که ا قبرت افعی زد بیرون ،خودتی و خودت. بدون که داری کبد هم نوعت و مسموم میکنی.منم چاره ای نداشتم تا بخورم ببینم شاید خوب بشم،حرف دکتر کرد افشاری که تو برنامه طبیب گفت گانودرما کلاهبرداری رو گوش نکردم،
کاربر مهمان
1398/07/03 19:55
5
7
سلام یه پیجی تو اینستاگرام میگه اگه 9 ماه مصرف بشه دیابت نوع دو درمان میشه استدلالشم اینه مگیه سایت Pubmed که یه سایت معتبر پزشکیه میگه مقاله داره در این خصوص. برای این 9 ماه پنج میلیون و هشتصد هزارتومان میخاد بنظرتون میشه اعتماد کرد و خرید بکنم ازش یا نه

سلام اگر دیابت درمان می شد با این گیاه یا هر گیاه دیگر خوب این همه فرد مبتلا به دیابت مصرف می کردند درمان می شدند خیر اعتماد نکنید


کاربر مهمان
1398/07/01 11:4
8
0
سلام من دیابت نوع دو دارم الان دو ماه و نیم از قهوه گانودرما دکتر بیز استفاده میکنم ولی هیچ تأثیری تا الان نداشته الان دو هفته ای هست که معده درد هم شدم نمیدونم چکار کنم باید ادامه بدم یا نه گفتن تا شش ماه باید مصرف کنم تا اثر کنه لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

سلام خیر مصرف ان را قطع کنید


کاربر مهمان
1398/06/31 14:47
4
2
هیچ تاثیری نداره من دو سال استفاده کردم هیچ تاثیری نداشت کبدم رو هم از دست دادم
کاربر مهمان
1398/06/26 8:6
3
2
در مورد دیابت نوع 1 چی موثر هست؟

با سلام دیابت اساس درمان آن کنترل رژیم غذایی و تزریق انسولین سر ساعت مشخص است


کاربر مهمان
1398/06/21 14:23
6
1
سپاس از این سایت ....
کاربر مهمان
1398/06/16 11:16
1
2
به نشرم در مورد خواص اين قارچ كمي زياده روي مي شود . اين قارچ اگر چنين خواصي داشته باشد مثل سير است ما اينجا فروان سير داريم يا زرد چوبه كه شاه تمام ادويه ها است و در دسترس همه هست يا روغن كنجد به نظرم براي كبد چرب و از اين قبيل بيماريها سبك زندگي خودتون رو عوض كنيد ........
کاربر مهمان
1398/06/16 3:42
5
4
دوستان عزیز زالوتر و دزدتر از شرکت بیز وجود نداره الانم با گانودرما میخواد مردمو بدوشه و سر کیسه کنه کلا نمیدونم چرا هرچی که این شرکتا دارن خاصیت جاودانگی داره اصلا معجزه میکنن ایناییم که میان میگن و تعصب این محصول رو میکشن مطمئنا توی این شرکت فعالیت دارن آقا و خانم عزیزی که تو این شرکت هستی من مدت زیادی تو این شرکت بودم وقعا دلسوزانه میگم که بیرون بیاید و برید دنبال زندگیتون اینم آیدی تلگراممه و مطمئنم یه سریاتون تردید دارید میتونم کمکتون کنم H1ahmadvand@
کاربر مهمان
1398/06/10 20:40
3
7
سلام. ایا مصرف این نوع قارچ دردرمان رماتیسم مفصلی وارتروز تاثیر داره ؟

با سلام تمام فوایدی که برای این قارچ ذکر می شود بیشتر نتیجه انجام مطالعات بر روی حیوان بوده و مطالعاتی که بر روی انسان تاثیر آن را بخواهند در خصوص بیمار یها مختلف مورد بررسی قرار دهند کم است و نمی توان آن را برای انسان کاملا ایمن و تاثیر گذار دانست. برای آرتروز مطلبی در خصوص آرتروز منتشر شده است آن را مطالعه کنید.


کاربر مهمان
1398/06/09 9:18
6
4
سلام من خواهرم داره شیمی درمانی میکنه برای روده اش به ما گفتن خوبه، یک جا پرسیدم گفتن هر پکیجش یک میلیون و دویست هر ماه یکی باید بخوره تا یک سال حالا من چکار کنم بخرم براش یا نه مرسی اگر راهنمایی کنید؟؟

با سلام برخی از تحقیقاتی که بر روی موشها انجام شده است اثرات ضد سرطانی در مورد برخی از سرطانها نشان داده است اما این مطالعات بر روی انسان به تعداد کافی انجام نشده است که اثر آن ثابت شده برای انسان باشد شما لزفا به یک متخصص تغذیه که در زمینه سرطان کار می کند مراجعه و مشاوره بگیرید


کاربر مهمان
1398/06/06 15:6
4
0
ممنونیم بابت اطلاع رسانیتون-واقعادیگه داشتم باورم میشد،ولی ب نظربنده این یه نوع کلاهبرداریه بعضیافقط قهوه تحویل مریض میدن شخص بیمارعلاوه برمریضی ک داره بایدمتضررم بشه
کاربر مهمان
1398/06/06 14:37
5
3
این همه فیلم از مردم گرفتن که گفتن با خوردن این قارچ براشون مفید بوده.یعنی کاملا تکذیب میکنین فلیم هارو

با سلام اگر کمی عاقلانه فکر کنید متوجه می شوید که نمی شود با مصرف ی ماده غذایی به تنهایی وزن کاهش یابد . کاهش وزن حاصل ورزش و تبعیت از یک رژیم غذایی اصولی است توسط کارشناسان تغذیه تنظیم شده باشد .


کاربر مهمان
1398/06/05 19:53
2
2
باسلام‌.آیا مصرف این محصول برای درد عضله و ترجیحا سندروم پریفورمیس کاربردی داره؟

با سلام خیر


کاربر مهمان
1398/06/02 1:23
2
3
برای درد مفاصل و سایش و اینکه ادعا میشه غضروف ساز مفیده؟

با سلام خیر لطفا متن مطلب را با دقت بخوانید


کاربر مهمان
1398/05/30 21:47
3
4
خیلی ممنون از اطلاع رسانی من ازشک وشهبه بیرون اومدم سپاسگزارم
کاربر مهمان
1398/05/28 9:50
0
2
الان من نفهمیدم برای کلسترول خوبه یا نه؟

با سلام اگر شما متن رو دقیق بخونید در انتها گفته که شواهد برای تایید اثربخشی آن در مورد بیماری ها ی مختلف کم است و نمی توان به آنها استناد کرد .


کاربر مهمان
1398/05/27 12:29
1
5
همیشه اکثرما فریب تبلیغات رو میخوریم متاسفانه و فکر میکنیم واقعا یه محصول میتونه معجزه کنه منم هات چاکلت دکتر بیز رو ۲۰۰هزار تومن خریدم ولی میدونم گول تبلیغاتش رو خوردم

با سلام دقیقا همین طور هست چه طور یک قارچ میتونه برای هر بیماری دارو باشه و آن را درمان کنه یا هر نوع گیاه یا ماده غذایی که در هر برهه زمانی مورد تبلیغات خلاف واقع قرار می گیره تا مردم رو گمراه کنه اگر عاقلانه فکر کنیم هیچ وقت در دام اینجور تبلیغات گرفتار نمیشیم


کاربر مهمان
1398/05/26 20:8
2
6
سلام یه جا درباره ی این قارچ خوندم احتمال دادم بازم عوام فریبی باشه سر همین اومدم اینجا رو خوندم دمتون گرم به ملت ساده آگاهی میدین آخه مگه میشه یه قارچ از کشورهای توهم خیر آسیای شرقی ناجی بشریت دربرابر بیماری های صعب العلاج باشه؟ کاشکی مردم کمی فکر میکردن بازم دمتون گرم 👍👍👍
کاربر مهمان
1398/05/23 20:59
1
4
باسلام وتشکر ایااین قارچ میتونه برا کهیرفشاری هم مناسب باشه

سلام خیر


کاربر مهمان
1398/05/22 14:29
7
5
سلام این قارچ برای زگیل تناسلی هم مفید هست

سلام خیر


کاربر مهمان
1398/05/21 20:33
3
5
با سلام ایا ان قارچ برای لکه های پیسی یا همان سفیدی پوست مفد می باشد

سلام خیر مطالعه ای در این خصوص انجام نشده است


کاربر مهمان
1398/05/20 7:47
2
2
تشکر از کار خوبتان آیابرای درمان یا کمتر شدن علایم پارکینسئن تاثیری داره؟

سلام خیر


کاربر مهمان
1398/05/19 1:2
2
4
سلام . این قارچ برای درمان بیماری پوستی پسوریازیس خوبه یا نه ؟؟ اگه از قهوه اش استفاده کنم جواب میده

با سلام خیر تاثیری ندارد


کاربر مهمان
1398/05/16 0:4
2
1
آيا اين دارو براي كاهش كلسيم بدن موثر است؟

با سلام خیر


کاربر مهمان
1398/05/15 13:17
0
1
آیا قارچ گانودرما برای بیماری ویتیلیگو خوب است؟

با سلام خیر تاثیری ندارد


کاربر مهمان
1398/05/14 21:36
4
3
0 �سلام . ببخشید بنده 39 سال دارم و بیماری صرع خفیف دارم ، و دلیل آن وجود یک ضایعه در ناحیه لوب تمپورال هیپوکامپ چپ مغز می باشد . نوع ضایعه هم sclorosis یا geliosis یا low grade glioma عنوان شده . می خواستم بدانم که آیا مصرف این قارچ گانودرما که بصورت ترکیب قهوه است می تواند برای بیماری من تاثیر مثبت داشته باشد ؟ با تشکر

با سلام خیر در واقع در این مطلب هم اشاره شده که هیچکدام از مواردی که به فواید مصرف این قارچ نسبت داده می شود در کل به دلیل ناکافی بودن شواهد رد می شود


کاربر مهمان
1398/05/11 1:20
3
6
خیلی ممنون از اطلاع رسانی . درمورد این قارچ خیلی از من سوال میکردند حالا لینک سایت رو براشون میفرستم به هم عزیزان دفتر سلام مرا ابلاغ کنید
کاربر مهمان
1398/05/01 11:2
7
2
سایتتون عالییی ی سوال داشتم میخواسم ببینم این نوع قارچ برای دردای عصبیه سیاتیک ک روی پاهابیشتر فشار میاره تاثیری داره یا نه . ممنون

سلام خیر تاثیری ندارد


کاربر مهمان
1398/04/30 19:56
6
10
باسلام خدا خیرتان دهد که مطالب مفید رو جهت استفاده عموم قرار میدهید الان تبلیغات در مورد این محصول به طوری بی حساب و کتاب زیاد شده و مردم واقعا متضرر میشن خود من مدت کمی قهوه اش رو استفاده کردم راضی نیستم 😔

با سلام هدف ما اطلاع رسانی درست برای افزایش آگاهی مردم برای انتخاب درست است تا به قول شما متضرر نشوند


نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: