چاپ        ارسال به دوست

بیماری لوپوس

بیماری لوپوس

هنگامی که به یک پزشک مراجعه می کنید و دچار بثورات پوستی به علت ناشناخته ، تب و درد مداوم و یا خستگی هستید به وجود بیماری لوپوس شک کنید.

لوپوس یا لوپوس اریتماتوس سیستمیک (systemic lupus erythmatosus) که در پزشکی با علامت اختصاری SLE مشخص میشود، یک بیماری التهابی مزمن است. دراین بیماری خود ایمنی، سیستم ایمنی به جای حمایت از خود فرد ، علیه ارگان ها و بافت خود عمل کرده و به آن ها آسیب می رساند.

به نظر می رسد افرادی که زمینه ی ارثی ابتلاء به لوپوس را دارند، اگر با عوامل محیطی تماس پیدا کنند این بیماری بروز می کند. با وجود اینکه در اکثر موارد علت بیماری لوپوس ناشناخته است اما برخی از عوامل محرک بالقوه هستند برای مثال می توان به موارد زیر اشاره نمود:

نور خورشید : قرارگرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید ممکن است بر روی پوست ضایعات لوپوس را به ارمغان بیاورد و یا باعث یک واکنش داخلی در افراد حساس شود.(البته لازم به ذکر است افراد باید روزانه دقایقی در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرند چرا که این امر می تواند به سنتز ویتامین D که یکی از مهم ترین ویتامین ها است منجر شود)

عفونت : داشتن یک عفونت میتواند به شروع شدن لوپوس و یا عود مجدد بیماری در برخی از افراد شود.

داروها : لوپوس می تواند توسط انواع خاصی از داروهای ضد تشنج ، داروهای فشارخون و آنتی بیوتیک ها ایجاد شود. افرادی که مبتلا به لوپوس ناشی از داروها هستند معمولا نشانه های آن را به هنگام قطع مصرف دارو مشاهده می کنند.

عوامل خطر غیر اکتسابی :

عواملی  که ممکن است خطر ابتلاء به لوپوس را افزایش دهد عبارتند از :

جنس : لوپوس در زنان شایع تر است. احتمال بروز بیماری در زنان 9 برابر بیشتر از مردان است.

سن : اگرچه لوپوس در تمام سنین تاثیر می گذارد، اما اغلب آن بین سنین 15 تا 40 سال تشخیص داده می شود.

نژاد : لوپوس در امریکایی های آفریقایی تبار، اسپانیایی ها و آسیایی ها شایع تر است.

علائم و نشانه ها :

تشخیص لوپوس میتواند سخت باشد زیرا اغلب علائم و نشانه های آن از سایر بیماری ها تقلید می کند.

                                                                                                          علائم دو فرد مبتلا به لوپوس دقیقا به طور یکسان شبیه به هم نیست. علائم و نشانه ها ممکن است بطور ناگهانی رخ دهد و یا پیشرفت آرامی داشته باشد، میتواند خفیف یا شدید باشد و گاهی دائمی و موقتی است. در اغلب افراد مبتلا به لوپوس بیماری بسیار خفیف است اما با قسمتی به نام عود همراه است یعنی زمانی که علائم و نشانه ها برای مدتی بدتر و بدتر می شوند و سپس بهبود می یابند و یا حتی برای مدتی علائم بطور کامل ناپدید می شوند. پس علائم و نشانه های لوپوس به طور قابل توجهی از فردی به فرد دیگر متفاوت است و ممکن است در طول زمان تغییر کند.

علائم و نشانه های لوپوس بسته به اینکه کدام یک از ارگان های بدن درگیر شود متفاوت است.

رایج ترین علائم ونشانه ها شامل :  

ü     خستگی و تب

ü     درد مفاصل ، سفتی و تورم

ü     بثورات پروانه ای شکل روی صورت که گونه ها و پل بینی را پوشش می دهد.

ü     زخم های پوستی که با قرار گرفتن در معرض نور خورشید ظاهر یا بدتر می شود. ( این زخم ها به نور خورشید حساس اند ).

ü     پدیده رینود (Raynauds phenomeno): انگشتان دست و پا با قرارگرفتن در معرض سرما یا در طول دوران استرس به رنگ سفید یا آبی در می آیند.

ü     تنگی نفس

ü     درد قفسه سینه

ü     خشکی چشم

ü     سردرد ، گیجی و از دست دادن حافظه

تغذیه در لوپوس :

همواره باید به این نکته توجه داشت که هیچ ماده غذایی منجر به لوپوس نمیشود یا حتی قابلیت درمان آن را ندارد، اگرچه تغذیه خوب بخش مهمی از­­ برنامه های درمانی در همه بیماری هاست و سبب کاهش بسیاری از علائم و عوارض در بیماری ها می شود.

بطور کلی در افراد مبتلا به لوپوس باید هدف یک رژیم غذایی متعادل باشد. این رژیم شامل مقدار زیادی از میوه ها سبزیجات وغلات سبوس دار(گندم، جو، برنج قهوه ای و...) است.

اگر شما مبتلا به لوپوس هستید از رژیم غذایی سالم و متنوع پیروی کنید تا به موارد زیر کمک کند :

ü     کاهش التهاب وعلایم دیگر

ü     حفظ استحکام استخوانها وعضلات

ü     مبارزه با اثرات جانبی داروها

ü     دسترسی یا حفظ وزن متناسب وسالم

ü     کاهش خطر بیماری های قلبی

ü     کاهش التهاب وعلایم دیگر

لوپوس یک بیماری التهابی است. هرچند بطور قطعی ثابت نشده است اما ممکن است غذاهایی که به مبارزه با التهاب می پردازند درتعلیل علائم ونشانه های بیماری لوپوس کمک کنند، از سوی دیگر برخی غذاها که التهاب را تشدید می کنند آن را بدتر نمایند.

مواد غذایی که خاصیت ضد التهابی دارند عبارتند : از میوه ها و سبزیجات که سرشار از ماده ای به نام آنتی اکسیدان هستند. علاوه براین مواد غذایی که حاوی اسید چرب امگا 3 هستند، مانند ماهی ها، مغزها، بذر کتان، روغن کانولا و روغن زیتون نیز می توانند به مبارزه با التهاب بپردازند.

چربی های اشباع از سوی دیگر می توانند سطح کلسترول را بالا ببرند و ممکن است در التهاب شرکت کنند، بنابراین باید آنها محدود شوند. منابع چربی های اشباع نظیر: غذاهای سرخ کردنی، غذاهای تجاری آماده، سوپ های خامه ای، سس ها، گوشت قرمز و چربی های حیوانی، محصولات گوشتی فرآوری شده، محصولات لبنی پرچرب که شامل: شیر کامل یا نیم چرب، پنیرها، کره و بستنی است.

یکی از مواد غذایی که نباید مصرف شود جوانه یونجه است. قرص یونجه با عود لوپوس یا یک سندرم شبه لوپوس همراه است که شامل درد عضلانی، خستگی، نتایج غیر طبیعی آزمایش خون و مشکلات کلیوی همراه است. این واکنش ها ممکن است به دلیل واکنش یک اسید آمینه موجود درجوانه یونجه و دانه ها باشد. این آمینو اسید می تواند سیستم ایمنی را فعال کند و التهاب را در افراد مبتلا به لوپوس افزایش دهد. همچنین سیر هم ممکن است سیستم ایمنی را تحریک کند.

v    حفظ استحکام استخوان ها و عضلات

تغذیه ی خوب برای استحکام استخوان ها وعضلات مهم است. برای افراد مبتلا به لوپوس، در مورد سلامتی استخوان ها نگرانی ویژه ای وجود دارد به این دلیل که داروهایی که برای درمان بیماری استفاده می شود، می تواند خطر استئوپروز (پوکی استخوان) را افزایش دهد. در واقع باعث ایجاد شرایطی  می شود که چگالی استخوان ها کم شده و به آسانی می شکنند.

خوردن مواد غذایی که سطوح بالایی کلسیم و ویتامین D دارند برای سلامت استخوان ها مهم است. هنگام خرید محصولات لبنی، نوع کم چرب یا بدون چربی آن را انتخاب کنید.

بهترین انتخاب ها شامل :

ü     شیر بدون چربی یا کم چرب

ü     ماست کم چرب و کم نمک

ü     پنیر کم چرب

اگر شما نمیتوانید شیر بنوشید ، جایگزین های خوب آن عبارتند از :

ü     شیر بدون لاکتوز

ü     شیر سویا

ü     شیر بادام

ü     آبمیوه هایی که با کلسیم و ویتامین D غنی شده اند

منبع دیگر کلسیم، سبزیجاتی با رنگ سبز تیره است. اگر به میزان کافی در رژیم غذایی خود کلسیم دریافت نمی کنید، پزشک یا کارشناس تغذیه ممکن است مکمل های کلسیم را پیشنهاد کند.

v    دسترسی یا حفظ وزن متناسب و سالم

لوپوس می تواند همراه با کاهش یا افزایش وزن ناسالم همراه باشد. بنابراین تغذیه مناسب برای رسیدن به یک وزن سالم مهم است. کاهش وزن و اشتها، در میان افرادی که به تازگی به لوپوس مبتلا شدند مشترک است که می تواند ناشی از داروهایی که باعث ناراحتی معده یا زخم دهان می شوند باشد. افزایش وزن می تواند ناشی از عدم فعالیت و همچنین می تواند توسط داروهایی که برای کنترل بیماری مصرف می شود ایجاد شود.

اگر مشکل کاهش یا افزایش وزن دارید مهم است که با یک کارشناس یا متخصص تغذیه مشورت کنید، این افراد رژیم غذایی شما را ارزیابی می کنند و برنامه ای را برای کنترل وزن شما پیشنهاد می کنند. این برنامه احتمالا شامل یک رژیم غذایی کم چرب و ورزش است. یک متخصص تغذیه می تواند به شما در طراحی یک رژیم غذایی خاص برای نیازها و شیوه زندگی شما کمک کند.

ü     کاهش خطر بیماری های قلبی

افراد مبتلا به لوپوس در معرض خطر بیشتری برای بیماری های قلبی در مقایسه با مردم عادی هستند که باعث می شود یک رژیم غذایی که سلامت قلب را نیز بطور اختصاصی در نظر می گیرد تنظیم شود.

اگر متخصص تغذیه در شما فاکتور های خطر بیماری های قلبی مثل فشار خون بالا یا افزایش کلسترول را تشخیص دهد یک رژیم کم چرب و ورزش می تواند به شما کمک کند. متخصص تغذیه ممکن است رژیم کم نمک را نیز برای فشار خون بالا تجویز کند.

تحقیقات نشان می دهد اسید های چرب امگا 3 موجود در ماهی یا روغن ماهی ممکن است بهبودی بعضی از فاکتورهای خطر بیماری قلبی مثل تری گلیسیرید بالا کمک کند. مواد غنی از روغن ماهی عبارتند از :

ü     انواع ماهی ها مانند : قزل آلا ، شاه ماهی ، ساردین ، هالیبوت ، کفال و .......

ü     گردو

ü     دانه کتان

ü     روغن کانولا ، روغن گردو و روغن بذر کتان

بنابراین با داشتن یک رژیم غذایی سالم و متنوع می توان عوارض و علائم ناشی از لوپوس را کنترل و تعدیل نمود.

ترجمه و تخلیص:غزاله شاکری

منبع: www.mayoclinic.org 

 


٠٨:٥٥ - چهارشنبه ١٣ آبان ١٣٩٤    /    شماره : ١٢٥٧٢٠    /    تعداد نمایش : ٣٤١٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: