١٧:٢٤ - چهارشنبه ٧ آذر ١٣٩٧

مضرات مصرف زياد مواد قندي
امروزه متاسفانه شاهد افزايش روز افزون مصرف قند و محصولات شيرين هستيم. به تدريج كه ذائقه ي مردم به غذاهاي شيرين عادت مي كند، كارخانجات مواد غذايي نيز روز به روز، محصولات شيرين تري بــه بــازار روانه مي كنند و اين سيكل معيوب، پيوسته در حال چرخش است.

٠٠:٢٩ - سه شنبه ٦ آذر ١٣٩٧

پرسش و پاسخ های خواندنی از ارتباط تغذیه با سرطان
سرطان از جمله بيماري هائي است كه تغذيه صحيح در پيشگيري و درمان آن مي تواند نقش داشته باشد.

٢٣:٣٤ - دوشنبه ٥ آذر ١٣٩٧

راهنماي خريد مواد غذائي براي كاهش وزن
تغيير شيوه زندگي از يك سو و تغيير عادات غذائي و تمايل به مصرف غذاهاي آماده و فوري (فست فودها)،غذاهاي خياباني و پركالري روند اضافه وزن و چاقي و به موازات آن بيماری هاي ناشي از چاقي و اضافه وزن مانند ديابت، فشارخون، بيماريهاي قلبي ، عروقي و ... متاسفانه روند رو به افزايشي را در كشور دارد و به اين دليل هزينه هاي درمان و مراقبت از اين بيماريها بارمالي زيادي را به دوش دولت و خانواده‌ها خواهد گذاشت. لذا يكي از راهكارهاي مبارزه با چاقي و اضافه وزن انتخاب درست مواد غذائي است.

١٢:٤٣ - شنبه ٣ آذر ١٣٩٧

از فواید نان های سبوس دار غافل نشوید
در نان سبوس دار، به طور میانگین، دو برابر ویتامین ، مواد معدنی و مواد فیبری نسبت به نان سفید وجود دارد.

١٤:٤٠ - چهارشنبه ٣٠ آبان ١٣٩٧

ارتباط تغذیه در پیشگیری و کنترل دیابت تا چه اندازه است؟
دیابت یکی از 4 بیماری غیرواگیر شایع در جهان و ایران است و نحوه تغذیه نقش مهمی در افزایش خطر ابتلا به این بیماری دارد.

٠٨:٠٠ - سه شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٧

چگونه از چربی ها وروغن ها درست استفاده کنیم؟
بیماری های قلبی و عروقی و سرطانها مهمترین علل مرگ و میر در کشور ما می باشند که یکی از دلایل آن مصرف غذاهای چرب و سرخ شده و الگوی غلط مصرف روغن های خوراکی است.کاهش مصرف چربیها و استفاده درست از روغن ها نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا به این بیماریها دارد.

٠٨:١٤ - دوشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٧

غذاهاي سنتي یا غذاهای آماده ؟؟ انتخاب شما چیست
تغيير سنت هاي گذشته و شيوه هاي جديد زندگي منجر به تغيير در الگوهاي غذايي از جمله مصرف زياد فست فودها و غذاهاي غير خانگي ،دريافت چربي هاي و كاهش مصرف سبزي و ميوه شده است.

٠٨:٤١ - يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧

اثرات اعجاب انگیز آنتی اکسیدانها بشناسید
تحقيقــات نشان داده است كه برخي از اين غذاها به عنوان بخشي از يك رژيم غذايي كاملا" سالم مي توانند بسياري از امراض مرتبط با افزايش سن را به تاخير بياندازند.

١٢:٣٢ - شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧

با مصرف غذاهای فراسودمند ، سود ببرید
امروزه غذاهای فراسودمند( Functional foods )و یا غذا های عمل گرا بعنوان راهکاری در حفظ سلامت تغذیه ای مطرح شده وتولید آنها روز به روز افزایش می یابد.

٠٩:٥٩ - سه شنبه ٢٢ آبان ١٣٩٧

تغذيه در سنين مدرسه وبلوغ
دانش آموزان که درمدرسه با آنان روبرومی شویم ازدوران نوزادی وکودکی گذرکرده اند و از نظروضعیت تغذیه ای یکی از مهمترین دوران زندگی خود را پشت سرگذاشته اند. دوران جنینی و سال اول تولد مهمترین دوران رشد یک کودک است ورسیدن مواد مغذی اعم از پروتئین،انرژی وریزمغذیها نقش بسیارمهم و اساسی در رشد او تا قبل ازمدرسه داشته است.

٠٩:٠٠ - دوشنبه ٢١ آبان ١٣٩٧

کم خونی فقر آهن را بشناسید
فقر آهن يكي از شايع ترين اختلالات تغذيه اي در كشورهاي در حال توسعه و مهم ترين علت كم خوني تغذيه اي در كودكان و زنان در سنين باروري است كه با ايجاد گلبول هاي قرمز كوچك و كاهش ميزان هموگلوبين مشخص مي شود.

١١:٥٨ - يکشنبه ٢٠ آبان ١٣٩٧

برای سلامت روان چه مواد غذایی مصرف کنیم؟
تغذيه صحيح در سلامت جسمي و رواني ما نقش مهمي دارد. براي حفظ سلامت روان خود با مصرف مواد غذایی ذکر شده در این خبر می توانید به سلامت روان خود کمک نمائید.

١٢:٤٤ - شنبه ١٩ آبان ١٣٩٧

مواد غذایی که صورت شما را زیبا می کنند
خوردن انواع گوناگون میوه ها، سبزیجات و غلات سبوس دار، یک مجموعه ی کامل از ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی گیاهی را داراست که در حفظ سلامت پوست، چشم ها، لثه ها، ناخن ها و موها در وضعیت خوب نقش کلیدی دارند.

٠٨:٠٠ - يکشنبه ١٣ آبان ١٣٩٧

چگونه ارزش تغذيه اي فست فود را افزايش دهيم؟
صرف بي رويه فست فود ها مي تواند مشكلاتي را براي سلامت ايجاد كند. چاقی و اضافه‌وزن، بیماری‌های قلبی و عروقی و اختلالات گوارشی و کبد از عوارض مصرف اين مواد می باشد زیرا اين نوع غذاها با كالرى، نمك و چربى به ویژه اسید چرب اشباع بالا و ويتامين و مواد معدنى اندك، در دراز مدت خطر ابتلا به فشارخون بالارا افزايش مي‌دهند.

١٤:١١ - شنبه ١٢ آبان ١٣٩٧

تغذيه و سلامت زنان
زنان به علت شرايط فيزيولوژيكي خاص، نياز به توجهات تغذيه اي ويژه اي دارند.

١٥:٢٨ - چهارشنبه ٩ آبان ١٣٩٧

براي استخوان خود خرج کنيد تا دچار پوکی استخوان نشويد
پوکی استخوان، عنوان بیماری همه گیر خاموش قرن را به خود اختصاص داده است.در حال حاضر قريب به 7 ميليون نفر در ایران به پوکي استخوان مبتلا هستند

١٤:٥٨ - سه شنبه ٨ آبان ١٣٩٧

از فواید ویتامین D در سلامت استخوان و پیشگیری از پوکی استخوان بدانید
ويتامين D براي استحكام استخوانها ضروريست. ویتامین D به جذب کلسیم و فسفر از روده کمک کرده و موجب بکار گیری این مواد معدنی در ساختمان استخوان ها و دندان ها می شود.

١٥:١٦ - يکشنبه ٦ آبان ١٣٩٧

نمك تصفيه شده يددار يا نمك دريا؟
چندي است كه تبليغات گسترده و بي اساس از نمك دريا باعث شده كه مصرف كنندگان دچار سردرگمي شده وعلي رغم توصيه هاي وزارت بهداشت مبني بر مصرف نمك يددار تصفيه شده هنوز عده اي براين باورند كه نمك دريا علاوه برملح سديم و يد داراي املاحي مانند كلسيم و منيزيم است كه براي بدن مفيد مي باشد .

٢١:٥٦ - شنبه ٥ آبان ١٣٩٧

مکمل های غذایی ضرورت یا تهدید؟
تبليغات گسترده شركت هاي توليد كننده انواع مكمل هاي غذايي و تصور اينكه اين مواد مغذي به اندازه كافي در منابع غذايي وجود ندارد باعث مصرف بي رويه اين گونه مكمل شده كه گاها مصرف توام و با دوز بالا علاوه بر پرداخت هزينه هاي گزاف ،عوارض ناگواري را براي بعضي مصرف كنندگان بجا مي گذارد.

١٢:٥٨ - شنبه ٢١ مهر ١٣٩٧

بسیج ملی پوشش مصرف نمک یددار تصفیه شده برگزارمی شود
بسیج ملی پیشگیری از کمبود ید با هدف تاکید بر مصرف نمک ید دار تصفیه شده در آذر ماه از تاریخ 17 تا 21 در سراسر کشور برگزار می شود.

٢٣:٢١ - چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧

شعار امسال روز جهانی غذا "آینده ما در گرو اقدامات امروز است "
حذف گرسنگی تا سال 2030 امکان پذیر است.

٢٢:٢٣ - يکشنبه ١٥ مهر ١٣٩٧

برگزاری کارگاه بررسی الگوی مصرف مواد غذایی و وضعیت تغذیه ای خانوار های کشور
کارگاه بررسی الگوی مصرف مواد غذایی و وضعیت تغذیه ای خانوار های کشور توسط دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت و انستیتو تحقیقات تغذیه برگزار شد

٢٢:١٥ - شنبه ٧ مهر ١٣٩٧

آیا از ظروف مسی برای پخت و پز استفاده کنیم؟
مراجع علمی از جمله سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) استفاده از ظروف مسی را برای پخت و پز به ویژه غذاهائی که ماهیت اسیدی و ترش دارند توصیه نمی کنند چون لایه داخلی ظرف را از بین می‌برند و باعث ورود بیش از اندازه مس به غذا و بدن می‌شود وباعث اختلال در جذب کلسیم و آهن را شده و در کبد رسوب کرده و مسمومیت ایجاد می‌کند .

١٠:٤٣ - شنبه ٧ مهر ١٣٩٧

اقدامات ما آینده ما است
پس از یک دوره کاهش گرسنگی، دوباره گرسنگی در حال افزایش است.

١٢:٠٩ - دوشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٧

ریشه اصلی بسیاری از بیماری ها در نوع تغذیه است
معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان این که قسمت اعظمی از جامعه فعال ما را کارکنان وکارمندان تشکیل می دهند، گفت: داشتن تغذیه سالم در بهبود عملکرد جامعه کارکنان، ‌موثر است.

١١:٥٥ - دوشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٧

الزام گذراندن دوره آموزشی تغذیه برای کارکنان
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه اصلاح الگوی غذایی در کارکنان در درجه اول، نیازمند فرهنگسازی است، گفت: گذراندن دوره اجباری تغذیه برای کارکنان الزامی است.

١٣:٠٢ - چهارشنبه ١٨ بهمن ١٣٩٦

اهمیت تغذیه در زنان بیش از مردان
اساسی‌ترین نیاز بشر، تغذیه است و این موضوع می‌تواند همزمان عامل سلامتی یا بیماری باشد.

٢١:٣١ - سه شنبه ١٧ بهمن ١٣٩٦

با اجرای طرح تحول سلامت، 1400 کارشناس تغذیه در مراکز بهداشتی مشاوره می دهند.
يكي از مباحث اصلي در سلامت، تغذيه است و بسياري از بيماري هايي كه با آن دست و پنجه نرم مي كنيم، ناشي از الگوهاي غلط غذايي است

٢١:٢٣ - سه شنبه ١٧ بهمن ١٣٩٦

برنامه وزارت بهداشت برای تغذیه زنان روستایی
در حوزه بهداشت برنامه‌ای برای بهبود تغذیه زنان روستایی و عشایر طرح‌ریزی شده و در معاونت درمان نیز در راستای اجرای طرح انطباق در بیمارستان‌ها حرکت می‌کنیم.

٢١:١٠ - سه شنبه ١٧ بهمن ١٣٩٦

کاهش ۴۰ درصدی کمبود آهن در دختران با اجرای برنامه آهن یاری
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در همایش "بهبود تغذیه جامعه با مشارکت زنان روستایی و عشایر" کاهش ۴۰ درصدی کمبود آهن در دختران با اجرای برنامه آهن یاری عنوان کرد.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>