١١:٤٤ - شنبه ٨ آذر ١٣٩٣

نمك مصرفي خود را كاهش دهید
شهرنشيني، استفاده از وسائل مدرن كه فعاليت هاي فيزيكي را در طول روز كاهش مي دهند. استفاده از كامپيوتر و تلويزيون و بطور خلاصه ماشيني شدن، تحرك انسانها را در دهه هاي اخير كاهش داده است. با تغيير در شيوه زندگي افراد تحرك كمتر، تغذيه بيشتر شانس ابتلا به بيماري هاي غيرواگير مانند فشارخون بالا، بيماري هاي قلبي- عروقي، ديابت و سرطان روز به روز افزايش يافته است.

١٣:١٩ - يکشنبه ٢ آذر ١٣٩٣

كودكان بيش فعال
بيش فعالي يك اختلال رفتاري شايع است كه حدود 8 تا 10 درصد از كودكان سنين پيش دبستاني به آن مبتلا هستند.احتمال ابتلا به اين اختلال در پسران سه برابر بيشتر از دختران مي باشد اما علت اين تفاوت هنوز ناشناخته است .

١١:٥٦ - يکشنبه ٢٥ آبان ١٣٩٣

تغذیه کودکان بد غذا
بیشتر والدین از بی میلی و کم غذا خوردن کودکان خود در رنج هستند . بی اشتهایی و یا بد غذایی کودک یکی از مشکلات تغذیه ای است که باید آن را جدی گرفت چرا که این معظل در نهایت می تواند منجر به سوءتغذیه شود.

١٣:٣٣ - سه شنبه ٢٠ آبان ١٣٩٣

وضعيت الگوي مصرف غذايي دركشور
نقش الگوي صحيح مصرف غذايي در حفظ سلامت انسان و پيشگيري از بيماريهاي مزمن مانند بيماريهاي قلبي و عروقي،ديابت، افزايش فشارخون، افزايش چربي خون و انواع سرطانها به اثبات رسيده است. اطلاعات موجود حاكي از آن است كه به دليل تغييرات الگوي مصرف غذا اين بيماريها در كشورمان روند رو به گسترشي را طي مي كند.

١٣:٤٩ - يکشنبه ١٨ آبان ١٣٩٣

پوکی استخوان ارمغان مصرف زیاد نمک
پوکی استخوان بیماری است که با کم شدن توده ی استخوان و نابودی ساختمان بافت استخوان توصیف میشود،که منجربه شکستگی استخوان و افزایش خطر شکستگی لگن ،ستون فقرات و مچ دست میشود.

١١:٣٩ - شنبه ١٧ آبان ١٣٩٣

نمك و سرطان معده
مصرف زياد نمك بعنوان يكي از ريسك فاكتورهاي اصلي فشار خون بالا و بيماري هاي قلبي عروقي شناخته شده است و پيامد هاي ديگر آن از جمله سرطان معده امروزه مورد توجه خاص مجامع علمي قرار دارد.

١٠:٢٦ - شنبه ١٠ آبان ١٣٩٣

محرم و نذری
ماه محرم فرارسيده و هئيت هاي عزاداري در كوچه وخيابان يادآور رشادت هاي سالار شهيدان امام حسين( ع) ويارانش هستند. در اين ماه تهيه وتوزيع غذاهاي نذري رواج دارد و خوردن غذاي نذزي در اين ايام براي مردم ارزش معنوي بالايي دارد. چه خوب است غذا هاي نذري كه در اين ايام عزيز تهيه مي شود دركنار عطر و طعم و مزه مطلوب به لحاظ تغذيه اي نيز ضامن سلامت مردم باشد .

١٢:٢٥ - چهارشنبه ٧ آبان ١٣٩٣

4 عدد سلامتی
فشار خون بالا در اغلب موارد هیچ علامتی ندارد؛ اما می‌تواند منجر به بیماری قلبی و سکته‌ شود. بنابراین بهتر است که فشار خونتان را به طور منظم کنترل کنید. محدوده‌ی فشار خون طبیعی 80/120 یا کمتر است.

١٣:٥٢ - يکشنبه ٤ آبان ١٣٩٣

چه کسانی به دیابت مبتلا می شوند؟
مه افراد ممکن است به دیابت نوع دوم دچار شوند

١١:٤٤ - شنبه ٣ آبان ١٣٩٣

روز جهانی دیابت 25 آبان
شکل گیری و توسعه پدیده شهرنشینی، تغییر الگوی غذایی و کاهش تحرک و فعالیت بدنی مناسب، شرایط مساعدی را برای افزایش میزان قند خون و ابتلاء به بیماری دیابت پدیدآورده است. جهت شناساندن و افزایش سطح آگاهی در زمینه بیماری دیابت، روز 23 آبان به عنوان روز جهانی دیابت نامگذاری شده است. انجمن دیابت ایران (ادا) نیز در سال 1369 با هدف ارائه برنامه های آموزشی و افزایش آگاهی جامعه نسبت به بیماری دیابت تأسیس گردید.

١٢:٣٤ - دوشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٣

عوامل موثر بر دریافت و عادات غذایی کودک
محدوديت و كنترل شديد والدين در دريافت برخي مواد غذايي (مانند غذاهاي پركالري) جهت كنترل وزن كودكان ضمن تاثير منفي موجب افزايش دريافت اين نوع غذاها و در نهايت افزايش وزن مي گردد.

١٢:١٧ - سه شنبه ٢٢ مهر ١٣٩٣

ويژگي‌هاي يك رژيم اصولي چيست؟
رژيم غذايي اصولي بايد تحت نظر متخصص تغذيه گرفته شود. اين رژيم بايد حاوي تمام گروه‌هاي غذايي، حتي چربي‌ها و كربوهيدرات‌ها هم باشد تا سلامتي ما به خطر نيفتد.

١٠:١٨ - يکشنبه ٢٠ مهر ١٣٩٣

روز جهانی کودک
با پژوهشهای گسترده عصب شناسان ، روان شناسان ، روان پزشکان و متخصصین تعلیم و تربیت مشخص شده است که هرنوزاد باصدمیلیارد سلول کامل مغز(نورون) از بدو تولد برای یادگیری و ارتباط گیری با دنیای پیرامون خود آمادگی دارد .

١٢:٤٧ - دوشنبه ١٤ مهر ١٣٩٣

راههاي كاهش دريافت نمك براي كودكان زير پنج سال
استفاده از آب لیموترش تازه یا آب نارنج تازه به مقدار خیلی کم در آخرین لحظات پخت غذاي كمكي - استفاده نكردن از نمك در تهيه ، پخت و هنگام مصرف غذاي كودك - تغذيه كودكان بالاي يك سال : - كاهش مصرف نمك در هنگام پخت غذا - خودداري از گذاشتن نمكدان در سفره

٢١:٣١ - سه شنبه ٨ مهر ١٣٩٣

کمبود ويتامين D
ويتامين D يكي از ويتامين هاي محلول در چربي است كه به آن ويتامين آفتاب هم گفته مي شود. . زيرا در اثر تماس با نور خورشيد ويتامين D در پوست توليد مي‌شود.

١٢:٠٣ - دوشنبه ٧ مهر ١٣٩٣

روز جهانی تخم مرغ
روز جهانی تخم مرغ

١٢:٠٧ - شنبه ٥ مهر ١٣٩٣

خطرات سلامتي خمير مرغ
طبق تعریف استاندارد ملی ایران، خمیر مرغ عبارت است از فرآورده یکنواخت متشکل از گوشت مرغ (گوشتی، تخمگذار و مادر) که مناسب برای مصرف انسان است با استفاده از وسایل مکانیکی از لاشه کامل فاقد پوست و استخوان‌های حاوی گوشت مرغ تهيه می‌شود

٢٢:٠٥ - چهارشنبه ٢ مهر ١٣٩٣

زینک یا روی
روی یا ( zinc ) جزو 15 عنصر معدنی و ضروری است، که بدن ما به آن نیاز دارد. مقدار روی در بدن بین 3-2 گرم است و بعد از آهن فراوانترین عنصر جزیی در بدن می باشد. بیشترین مقدار روی در بدن در بافت های کبد، پانکراس، کلیه، استخوان ها و عضلات و در بخش های مختلف چشم، پوست، مو و ناخن ذخیره شده است.

٢١:٢١ - سه شنبه ١ مهر ١٣٩٣

نقش تغذيه در كاهش خطرات هواي آلوده
عوامل آلوده کننده هوا: موادی که وارد هوا می شود و خواص فیزیکی ، شیمیایی و زیستی آن را تغییر می‌دهد شامل : عوامل طبیعی : فوران‌های شدید آتشفشان ، وزش توفان ، بادهای شدید ، گازها و ذرات و فعالیت انسان: کارخانجات صنعتی ، کشاورزی ، شهرسازی ، وسایل گرمازا ، نیروگاهها ، وسایل نقلیه .

١٢:٢٠ - دوشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٣

روشهای مناسب طبخ غذا
طبخ غذا باعث کاهش بارمیکروبی آن می شود،قابلیت هضم غذا را افزایش می دهد وباعث افزایش دریافت انرژی می شود.اگرچه پختن غذابرخی موادسمی به ویژه سم باکتریها راکاهش می دهد،اما درصورتیکه از روشهای نادرست طبخ استفاده کنیم ممکن است موادسمی درموادغذایی ماایجاد شوند وبه علاوه بخشی ازموادمغذی به خصوص ویتامین های حساس به حرارت و مواد محلول درآب دراثرپخت نادرست غذا از دست می روند.

١٣:٤٨ - چهارشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٣

اهميت تغذيه دختران
دختراني‌كه زندگي خود را با تغذيه ناكافي در دوران كودكي همراه با بيماري شروع كرده و به دوره نوجواني پا می‌گذارند، از يك طرف به علت كمبودهاي تغذيه‌اي با كاهش قدرت يادگيري، افت تحصيلي، افزايش ابتلا به بيماري‌ها و كاهش توانمندي ذهني و جسمي مواجه هستند و از سوي ديگر، پس از ازدواج نمی‌توانند دوران بارداري و شيردهي خوبي داشته باشند. زيرا دوارن بارداري و شيردهي ذخاير بدني مادر مصرف می‌شود و سوءتغذيه او تشديد يافته و علاوه بر مادر سوءتغذيه گريبانگير فرزندش نيز می‌شود.

٢١:٠٩ - دوشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٣

روغن پالم
روغن هاي گیاهی از دانه يا ميوه گياهان مانند دانه های سويا، کلزا، آفتابگردان، پنبه دانه، گلرنگ، ذرت، کنجد، هسته انگور، ميوه های زيتون، نارگيل و پالم استخراج می شوند.

١٥:٢٩ - سه شنبه ١٨ شهريور ١٣٩٣

فشار خون
امروزه فشار خون بالا يكي از مشكلات بهداشتي در جهان محسوب مي شود. 30% انسانها در سراسر جهان مبتلا به پرفشاری خون هستند. این نسبت با سن افزایش می یابد و از 1 نفر از هر 10 نفر در دهه دوم و سوم زندگی به 5 نفر از هر 10 نفر در دهه پنجم زندگی می رسد.

١٢:٣٠ - دوشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٣

نان
نان عمده ترین غذای ما ایرانیان است مطالعات بررسي الگوي مصرف مواد غذايي در استانهاي مختلف كشور نشان مي‌دهد كه : عمده‌ترين گروه غذايي در تأمين انرژي و پروتئين دريافتي روزانه نان مي‌باشد. ميانگين مصرف نان در استانهاي کشور حداقل 314 و حداكثر 505 گرم مي‌باشد كه 40 درصد انرژي دريافتي روزانه را تأمين مي‌كند،حدود 70 در صد پروتئین از نان و ماکارونی تامین مي‌شود ایران در واقع جزء بالاترين مصرف کنندگان گندم در دنيا است . سرانه مصرف در ایران 128 کیلوگرم ایتالیا 77 کیلوگرم در اسپانیا 63 کیلوگرم ، در آلمان 58 و در فرانسه 57 کیلوگرم است.

١٥:٤٣ - سه شنبه ١١ شهريور ١٣٩٣

نیازهای تغذیه‌ای در سنین مدرسه
میزان انرژی مورد نیاز دانش‌آموزان، به دلیل تفاوت در اندازه بدن، میزان تحرک و سرعت رشد آنها متفاوت است و هر چه میزان تحرک و فعالیت بدنی دانش‌آموز بیشتر باشد طبعاً به انرژی بیشتری نیاز دارد. کربوهیدرات‌ها که بيشتر در نان و غلات وجود دارند و همچنین چربی‌ها منابع تأمین کننده انرژی هستند.

١٥:٤٠ - دوشنبه ١٠ شهريور ١٣٩٣

میان وعده‌ها
دانش‌آموزان علاوه بر سه وعده غذایی اصلی به میان وعده نيز نیاز دارند. در این سنین دانش‌آموزان، باید هر 4 تا 6 ساعت برای نگه‌داشتن غلظت قندخون در حد طبیعی، غذا بخورند تا فعالیت سیستم عصبی و عملکرد مغز در حد مطلوب باقی بماند. در دانش‌آموزان، کبد که مسؤول ذخیره گلوکز به صورت گلیکوژن و آزادسازی آن به خون در صورت نیاز می‌باشد، تنها برای حدود 4 ساعت گلیکوژن ذخیره می‌کند. بنابراین دانش‌آموزان به خوردن غذا در وعده‌های بیشتر نیاز دارند و باید بین صبح تا ظهر و ظهر تا شب میان وعده مصرف کنند.

١٥:٣٨ - يکشنبه ٩ شهريور ١٣٩٣

تغذیه نامطلوب در دانش‌آموزان
برخی از دانش‌آموزان از خوردن گوشت قرمز امتناع می‌ورزند در حالی که مصرف گوشت به عنوان منبع عمده پروتئین با کیفیت خوب، آهن و روی حائز اهمیت است. توصیه می‌شود به اين گروه از دانش‌آموزان، همبرگر و کبابي که در منزل تهیه می‌شود و هم‌چنين گوشت چرخ شده در غذاهایی که موردعلاقه ايشان است، مثل ماکارونی، لوبيا‌پلو، عدس‌پلو، کتلت، سوپ و آش داده شود.

١٦:١٣ - دوشنبه ٣ شهريور ١٣٩٣

فنيل كتونوري ومراقبت هاي تغذيه اي
بیماری فنیل کتونوری یک نقص متابولیکی مادرزادی نادر است. اختلال اصلی در این بیماری، تجمع اسید آمینه فنیل آلانین در مایعات بدن و سیستم عصبی است. تجمع این اسید آمینه به دلیل عدم وجود آنزیم مورد نیاز برای تبدیل فنیل آلانین به تیروزین رخ می‌دهد. تجمع غیرطبیعی این اسید آمینه در بدن کودک، خطرناک است و منجر به بروز اختلالاتی در مغز و پوست می‌شود.

١٥:٣٣ - شنبه ١ شهريور ١٣٩٣

راهنمای تغذیه زنان
یک رژیم غذایی سالم به شما انرژی می دهد ،خلق شما را خوب نگه می دارد ، به حفظ وزن در دامنه مطلوب کمک كرده واز شما در تمام سنین محافظت می کند.رژیم غذایی سالم به کاهش علائم )سندروم پیش از قاعدگی)PMS، افزایش باروری، مقابله با استرس، ، کاهش علائم یائسگی نيز کمک می کند.

١٥:٢٠ - شنبه ١ شهريور ١٣٩٣

اضافه‌وزن و چاقي
اضافه‌وزن و چاقي در دانش‌آموزان يكي از مهمترين عوامل خطرساز براي پُرفشاری خون،‌ ديابت و چربي خون بالا در بزرگسالي است. عواملی نظیر عادات غذايي غلط، افزايش مصرف غذاهای آماده، مصرف بي‌رويه شيريني و شكلات، نوشابه‌ها كه حاوي مقادير زيادي قند هستند، غذاهاي چرب و سرخ شده، غلات حجيم شده، مصرف كم ميوه و سبزي و بي تحركي نيز در بروز چاقی موثرند.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>