١٢:٤٩ - يکشنبه ١٧ اسفند ١٣٩٣

سبزي ها و ميوه ها
سبزي ها و ميوه اي از گروههاي غذايي اصلي در هرم غذايي هستند كه بايد هرروز به مقدار توصيه شده در برنامه غذايي روزانه گنجانده شوند.

١٥:٠٦ - چهارشنبه ٦ اسفند ١٣٩٣

15 اصل برای تغذیه مناسب در محیط کار
افراد شاغل که بخش قابل توجهی از جمعیت فعال را تشکیل می‌دهند حداقل یک سوم روز و یا حتی نصف روز خود را در محیط کار می‌گذرانند و بطور معمول یک وعده غذایی و یک میان وعده خود را در محیط کار مصرف می‌کنند. نقش تغذیه مناسب در سلامت عمومی و بازده کاری به اثبات رسیده است. تامین غذای مغذی و سالم سبب ارتقا سلامت و افزایش بازده کاری کارکنان می‌شود.

١٣:٠٥ - شنبه ٢ اسفند ١٣٩٣

امگا 3 چیست و چه خواصی دارد؟
امگا 3 یکی از اسیدهای چرب ضروری است که در ساختمان برخی چربی‌ها وجود دارد و ویژگی‌های خاصی دارد. این اسیدهای چرب را به این دلیل ضروری نامیده‌اند که اولاً برای ادامه حیات بدن کاملاً ضروری است و ثانیاً چون توسط خود بدن انسان قابل تولید نیست، حتماً باید از طریق رژیم غذایی با مکمل‌ها تأمین شود.

١٣:٠٢ - دوشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٣

بشقاب سبز سبزیجات
سبزی بخور، واست خوبه". این جمله ای است که بسیاری از ما در کودکی از والدینمان شنیده ایم. به نظر می رسد حق با آن ها بوده است، به تازگی سه مطالعه نشان داده که ماده شیمیایی به نام نیترات که در سبزیجات سبز رنگی چون اسفناج، کاهو و کرفس وجود دارد ممکن است به سلامت قلب و کاهش خطر چاقی و دیابت کمک کند

١٣:٣٤ - يکشنبه ١٩ بهمن ١٣٩٣

دیابت بارداری
دیابت بارداری به شرایطی گفته می شود که افزایش سطح گلوکز خون برای اولین بار در طی دوره بارداری تشخیص داده می شود. دیابت بارداری ، تقریبا در 4% از بارداری ها بروز می کند. علت دقیق دیابت باردای مشخص نیست ولی وجود برخی سرنخها شما در تشخیص زودرس این بیماری کمک می نماید. با توجه به عوارضی که دیابت برای جنین و نیز مادر باردار می تواند داشته باشد ، پیشگیری و کنترل دیابت در طی دوران بارداری ضروری می باشد.

٠٩:٣١ - يکشنبه ١٢ بهمن ١٣٩٣

قانون آموزش مداوم
با توجه به قانون آموزش مداوم جامعه پزشكي و الزام كسب امتياز آموزش مداوم توسط كليه افرادي كه به نوعي در سلامت جامعه دخالت دارند و با عنايت به لزوم به روز رساني اطلاعات حرفه اي همكاران محترم، كسب امتياز ساليانه كليه دانش آموختگان رشته تغذيه از سال 1393 كنترل مي شود و دانش آموختگان اين رشته ملزم به شركت در برنامه هاي آموزش مداوم و كسب 25 امتياز ساليانه مي باشند.

١٢:٥٨ - سه شنبه ٧ بهمن ١٣٩٣

بیماری های غیر واگیر
تا چند سال پيش بيماريهاي واگير بعنوان بزرگترين معضل بهداشتي كشورهاي جهان بشمار مي رفت ، بطوريكه تمام توان بهداشتي كشورها صرف كنترل و پيشگيري از همه گيري اين بيماريها مي شد . از چند دهه پيش با موفقيتهاي به دست آمده در زمينه ارتقاي نظام سلامت و تكنووژي جديد پيشرفت عمده اي درخصوص كنترل بيماريهاي واگيردار حاصل شده و پس از طي اين مراحل ، بيمارهاي غير واگير در حال حاضر بعنوان مشكل عمده بهداشتي مطرح است . از مهمترين بيماريهاي اين گروه مي توان به آسيبهاي ناشي از سوانح و حوادث ، بيماريهاي قلبي - عروقي ، ديابت ، فشار خون بالا ، سكته هاي مغزي ، بيماريهاي تنفسي مزمن ، بيماريهاي مفصلي استخواني مزمن و سرطانها اشاره كرد .

١٣:٥١ - دوشنبه ٢٩ دی ١٣٩٣

نمک و سرطان معده
به گزارش هلث‌دی‌نیوز(Health Day News) پژوهشگران کشف کرده‌اند که غلظت‌های بالای نمک در معده، فعالیت یک ژن را در باکتری مولد زخم گوارشی-هلیکوباکتر پیلوری- القا می‌کند که باعث آسیب‌رسان‌تر شدن آن می‌شود.

١٢:٣٠ - چهارشنبه ١٧ دی ١٣٩٣

مكمل‌هاي ورزشي
مكمل‌هاي ورزشي به دو صورت وارداتي و توليد داخلي در اختيار مردم قرار مي‌گيرد، مكمل‌هاي ورزشي وارداتي مسير مشخصي دارند، به اين صورت كه به محض ورود به كشور، در سازمان غذا و دارو ثبت مي‌شود.

١٢:٥١ - سه شنبه ١٦ دی ١٣٩٣

مصرف نمک و پرفشاری خون
دریافت زیاد سدیم از دوران بچگی و سپس در بزرگسالی باعث پرفشاری خون می شود، با توجه به اینکه سدیم در نمک خوراکی موجود است، اما به چگونگی مصرف آن توجه نمی شود. توصیه اکید می شود از نمک کمتری در غذاهای خود استفاده کنید

٢١:٤٤ - شنبه ٦ دی ١٣٩٣

وضعیت مصرف نمک در ایران
بیماری های مزمن حدود 70 درصد علل مرگ و میر است. - از 380 هزار مورد مرگ در سال : - 92000 مورد بعلت سکته قلبی عروقی

١٣:٠٨ - يکشنبه ١٦ آذر ١٣٩٣

نمك و سديم
نمك يك نقش مهمي در افزايش فشار خون همه افراد از جمله كودكان دارد. نمك دريافتي بايد حداقل 2300 ميلي گرم سديم (در حدود يك قاشق غذا خوري در روز) باشد. سالمندان با بيماري فشارخون، كليه ، ديابت و ديگر بيماري هاي مزمن بايد سديم دريافتي را به كمتر از 1500 ميلي گرم در روز كاهش دهند.

١١:٤٤ - شنبه ٨ آذر ١٣٩٣

نمك مصرفي خود را كاهش دهید
شهرنشيني، استفاده از وسائل مدرن كه فعاليت هاي فيزيكي را در طول روز كاهش مي دهند. استفاده از كامپيوتر و تلويزيون و بطور خلاصه ماشيني شدن، تحرك انسانها را در دهه هاي اخير كاهش داده است. با تغيير در شيوه زندگي افراد تحرك كمتر، تغذيه بيشتر شانس ابتلا به بيماري هاي غيرواگير مانند فشارخون بالا، بيماري هاي قلبي- عروقي، ديابت و سرطان روز به روز افزايش يافته است.

١٣:١٩ - يکشنبه ٢ آذر ١٣٩٣

كودكان بيش فعال
بيش فعالي يك اختلال رفتاري شايع است كه حدود 8 تا 10 درصد از كودكان سنين پيش دبستاني به آن مبتلا هستند.احتمال ابتلا به اين اختلال در پسران سه برابر بيشتر از دختران مي باشد اما علت اين تفاوت هنوز ناشناخته است .

١١:٥٦ - يکشنبه ٢٥ آبان ١٣٩٣

تغذیه کودکان بد غذا
بیشتر والدین از بی میلی و کم غذا خوردن کودکان خود در رنج هستند . بی اشتهایی و یا بد غذایی کودک یکی از مشکلات تغذیه ای است که باید آن را جدی گرفت چرا که این معظل در نهایت می تواند منجر به سوءتغذیه شود.

١٣:٣٣ - سه شنبه ٢٠ آبان ١٣٩٣

وضعيت الگوي مصرف غذايي دركشور
نقش الگوي صحيح مصرف غذايي در حفظ سلامت انسان و پيشگيري از بيماريهاي مزمن مانند بيماريهاي قلبي و عروقي،ديابت، افزايش فشارخون، افزايش چربي خون و انواع سرطانها به اثبات رسيده است. اطلاعات موجود حاكي از آن است كه به دليل تغييرات الگوي مصرف غذا اين بيماريها در كشورمان روند رو به گسترشي را طي مي كند.

١٣:٤٩ - يکشنبه ١٨ آبان ١٣٩٣

پوکی استخوان ارمغان مصرف زیاد نمک
پوکی استخوان بیماری است که با کم شدن توده ی استخوان و نابودی ساختمان بافت استخوان توصیف میشود،که منجربه شکستگی استخوان و افزایش خطر شکستگی لگن ،ستون فقرات و مچ دست میشود.

١١:٣٩ - شنبه ١٧ آبان ١٣٩٣

نمك و سرطان معده
مصرف زياد نمك بعنوان يكي از ريسك فاكتورهاي اصلي فشار خون بالا و بيماري هاي قلبي عروقي شناخته شده است و پيامد هاي ديگر آن از جمله سرطان معده امروزه مورد توجه خاص مجامع علمي قرار دارد.

١٠:٢٦ - شنبه ١٠ آبان ١٣٩٣

محرم و نذری
ماه محرم فرارسيده و هئيت هاي عزاداري در كوچه وخيابان يادآور رشادت هاي سالار شهيدان امام حسين( ع) ويارانش هستند. در اين ماه تهيه وتوزيع غذاهاي نذري رواج دارد و خوردن غذاي نذزي در اين ايام براي مردم ارزش معنوي بالايي دارد. چه خوب است غذا هاي نذري كه در اين ايام عزيز تهيه مي شود دركنار عطر و طعم و مزه مطلوب به لحاظ تغذيه اي نيز ضامن سلامت مردم باشد .

١٢:٢٥ - چهارشنبه ٧ آبان ١٣٩٣

4 عدد سلامتی
فشار خون بالا در اغلب موارد هیچ علامتی ندارد؛ اما می‌تواند منجر به بیماری قلبی و سکته‌ شود. بنابراین بهتر است که فشار خونتان را به طور منظم کنترل کنید. محدوده‌ی فشار خون طبیعی 80/120 یا کمتر است.

١٣:٥٢ - يکشنبه ٤ آبان ١٣٩٣

چه کسانی به دیابت مبتلا می شوند؟
مه افراد ممکن است به دیابت نوع دوم دچار شوند

١١:٤٤ - شنبه ٣ آبان ١٣٩٣

روز جهانی دیابت 25 آبان
شکل گیری و توسعه پدیده شهرنشینی، تغییر الگوی غذایی و کاهش تحرک و فعالیت بدنی مناسب، شرایط مساعدی را برای افزایش میزان قند خون و ابتلاء به بیماری دیابت پدیدآورده است. جهت شناساندن و افزایش سطح آگاهی در زمینه بیماری دیابت، روز 23 آبان به عنوان روز جهانی دیابت نامگذاری شده است. انجمن دیابت ایران (ادا) نیز در سال 1369 با هدف ارائه برنامه های آموزشی و افزایش آگاهی جامعه نسبت به بیماری دیابت تأسیس گردید.

١٢:٣٤ - دوشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٣

عوامل موثر بر دریافت و عادات غذایی کودک
محدوديت و كنترل شديد والدين در دريافت برخي مواد غذايي (مانند غذاهاي پركالري) جهت كنترل وزن كودكان ضمن تاثير منفي موجب افزايش دريافت اين نوع غذاها و در نهايت افزايش وزن مي گردد.

١٢:١٧ - سه شنبه ٢٢ مهر ١٣٩٣

ويژگي‌هاي يك رژيم اصولي چيست؟
رژيم غذايي اصولي بايد تحت نظر متخصص تغذيه گرفته شود. اين رژيم بايد حاوي تمام گروه‌هاي غذايي، حتي چربي‌ها و كربوهيدرات‌ها هم باشد تا سلامتي ما به خطر نيفتد.

١٠:١٨ - يکشنبه ٢٠ مهر ١٣٩٣

روز جهانی کودک
با پژوهشهای گسترده عصب شناسان ، روان شناسان ، روان پزشکان و متخصصین تعلیم و تربیت مشخص شده است که هرنوزاد باصدمیلیارد سلول کامل مغز(نورون) از بدو تولد برای یادگیری و ارتباط گیری با دنیای پیرامون خود آمادگی دارد .

١٢:٤٧ - دوشنبه ١٤ مهر ١٣٩٣

راههاي كاهش دريافت نمك براي كودكان زير پنج سال
استفاده از آب لیموترش تازه یا آب نارنج تازه به مقدار خیلی کم در آخرین لحظات پخت غذاي كمكي - استفاده نكردن از نمك در تهيه ، پخت و هنگام مصرف غذاي كودك - تغذيه كودكان بالاي يك سال : - كاهش مصرف نمك در هنگام پخت غذا - خودداري از گذاشتن نمكدان در سفره

٢١:٣١ - سه شنبه ٨ مهر ١٣٩٣

کمبود ويتامين D
ويتامين D يكي از ويتامين هاي محلول در چربي است كه به آن ويتامين آفتاب هم گفته مي شود. . زيرا در اثر تماس با نور خورشيد ويتامين D در پوست توليد مي‌شود.

١٢:٠٣ - دوشنبه ٧ مهر ١٣٩٣

روز جهانی تخم مرغ
روز جهانی تخم مرغ

١٢:٠٧ - شنبه ٥ مهر ١٣٩٣

خطرات سلامتي خمير مرغ
طبق تعریف استاندارد ملی ایران، خمیر مرغ عبارت است از فرآورده یکنواخت متشکل از گوشت مرغ (گوشتی، تخمگذار و مادر) که مناسب برای مصرف انسان است با استفاده از وسایل مکانیکی از لاشه کامل فاقد پوست و استخوان‌های حاوی گوشت مرغ تهيه می‌شود

٢٢:٠٥ - چهارشنبه ٢ مهر ١٣٩٣

زینک یا روی
روی یا ( zinc ) جزو 15 عنصر معدنی و ضروری است، که بدن ما به آن نیاز دارد. مقدار روی در بدن بین 3-2 گرم است و بعد از آهن فراوانترین عنصر جزیی در بدن می باشد. بیشترین مقدار روی در بدن در بافت های کبد، پانکراس، کلیه، استخوان ها و عضلات و در بخش های مختلف چشم، پوست، مو و ناخن ذخیره شده است.

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>