١٦:١٧ - شنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٣

رژیم غذایی و تغذیه در بیماری افسردگی
ارتباط افسردگی با مصرف بالای قهوه کاملا مشهود و ثابت شده است ودیده‌شده‌است که اگر مصرف روزانه بیش از 700گرم باشد تاثیرتشدید کننده بسیاری بر افسردگی دارد لذا به کسانی که نمی توانند از خوردن قهوه صرف نظر کنند توصیه می‌گردد تا از نوع قهوه بدون کافئین استفاده نمایند.

١٠:١٧ - پنج شنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٣

تغذیه درکم کاری تیروئید
کم کاری تیروئید زمانی اتفاق می افتد که میزان تولید و ترشح هرمونهای تیروئیدی کمتر از نیاز متابولیکی فرد باشد. نتیجه این اتفاق کاهش بسیاری از فعالیتهای بدن است. گرچه کم کاری تیروئید می تواند موقتی باشد، ولی معمولاً یک وضعیت دائمی است. برخی مطالعات نشان می دهند که ۱۰ درصد زنان و ۳ درصد مردان کم کاری تیروئید دارند.

١٤:٤٢ - يکشنبه ١٩ مرداد ١٣٩٣

موز میوه ای که با سکته مغزی مقابله می کند
: موز سرشار از پتاسیم است و برای همین خطر سکتهٔ مغزی را کاهش می‌دهد.

١٦:٤٨ - چهارشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٣

عامل مرگ و میر با روغن پالم
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه متاسفانه در سال های اخیر واردات روغن پالم (روغن نخل) بدلیل ارزانتر بودن آن افزایش یافته، گفت: این روغن با افزایش کلسترول بد خون LDL در نهایت سکته های قلبی را به همراه دارد.

١٦:٤٦ - چهارشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٣

روغن پالم از منظری دیگر
روغن نخل یا پالم ، یکی از چربی های خوراکی است که به طور گسترده از میوه درخت نخل ، به خصوص در آسیای دور تولید می شود..روغن نخل شامل دو نوع روغن استخراج شده گوشت میوه (روغن نخل) یا دانه یا هسته (روغن هسته خرما).می باشد. در بسیاری از کشورها؛ روغن نخل در روغن نباتی و مارگارین و تهیه سوس ها استفاده می شود. در ایالات متحده، این روغن درصد بسیار کمی از مصرف کلی چربی را تشکیل می دهد.

١٦:٤١ - چهارشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٣

روغن پالم
محصولات لبنی و فرآورده های غذایی که در روزهای اخیر مورد توجه افکار عمومی قرار گرفته، موضوعی است که از مدت ها پیش توسط کارشناسان مطرح شده و درباره آن هشدارها داده شده بود.

٠٩:٢٤ - دوشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٣

باقلا یا فاویسم
باقالا علاوه بر مصرف خوراکی برای انسان و دام، گیاهی دارای خواص دارویی است و در طب سنتی ایران از این گیاه استفاده دارویی می‌کنند.

١١:١٠ - دوشنبه ٦ مرداد ١٣٩٣

پروبيوتيك چيست؟
پروبیوتیک ها مکمل های غذایی حاوی میکروارگانیسم های زنده ای هستند که برای سلامتی میزبان مفید می باشند. بر اساس تعریف جدید ارائه شده توسط FAO/WHO پروبیوتیک ها میکروارگانیسم های زنده ای هستند که اگر در مقادیر کافی تجویز گردند اثرات مفید سلامتی بر روی میزبان خواهند داشت.

١٢:٣٠ - شنبه ٤ مرداد ١٣٩٣

فنيل كتونوري ومراقبت هاي تغذيه اي
بیماری فنیل کتونوری یک نقص متابولیکی مادرزادی نادر است. اختلال اصلی در این بیماری، تجمع اسید آمینه فنیل آلانین در مایعات بدن و سیستم عصبی است.

١٠:٤٣ - دوشنبه ٣٠ تير ١٣٩٣

جذب و انتقال کلسیم
جذب آن در خون به صورت یون کلسیم و از دیواره روده صورت می گیرد.عاملی که موجب افزایش جذب کلسیم می شود ویتامینD است ، به همین دلیل قرصهای مکمل کلسیم را با ویتامینD تهیه می کنند. لذا اگر منابعی را که دارای این 2 عنصر است مصرف کنید که کلسیم موجود در آنها بهتر جذب می شود

٢١:٢٦ - سه شنبه ٢٤ تير ١٣٩٣

پايش رشد كودكان
پايش رشد به معني پاييدن يا پيگيري رشد، عبارت است از وزن كردن مرتب و دوره اي كودكان، رسم منحني رشد وزني و انجام به موقع اقدام هاي لازم براي بهبودي وضعيت تغذيه و سلامت آنان و پيش گيري از سوء تغذيه آنان. پايش رشد بايد هر چه زودتر پس از تولد شروع شود و تا شش سالگي ادامه يابد.

٠٠:٢٠ - شنبه ١٤ تير ١٣٩٣

تغذيه كودك بيمار
در دوران بيماري بايد به غذاي كودك توجه بيشتري نمود

٢٠:٠٥ - سه شنبه ١٠ تير ١٣٩٣

ارتقا فرهنگ و سواد غذا و تغذيه
ارتقا فرهنگ و سواد غذا و تغذيه يكي از اهداف راهبردي برنامه امنيت غذا و تغذيه است كه در قانون برنامه سوم ، چهارم و پنجم توسعه مورد تاكيد قرارگرفته است

١٠:٣٤ - چهارشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٣

نکات تغذيه ای در ماه مبارک رمضان
نکات تغذيه ای در ماه مبارک رمضان

١٠:٢٨ - يکشنبه ٢٥ خرداد ١٣٩٣

طرفداران فوتبال با تخمه آفتابگردان بخوانند!
تخمه آفتابگردان دارای خواص بی‌نظیری می‌باشد؛ اما مصرف مقادیر زیادی از تخمه آفتابگردان ممکن است، مشکلاتی برای سلامتی افراد ایجاد کند.

١٠:٤٣ - چهارشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٣

10 اقدامی که فشار خون شما را کاهش می دهد
10 اقدامی که فشار خون شما را کاهش می دهد

٠٨:٤٨ - دوشنبه ١٩ خرداد ١٣٩٣

۱۲ فایده راه رفتن
فواید راه رفتن

١١:٢٧ - دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٣

مضرات مصرف زیاد کافئین بر خواب دانش آموزان
مضرات مصرف زیاد کافئین بر خواب دانش آموزان

١٠:٠٩ - شنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٣

مصرف نکردن لبنیات تنها عامل ابتلا به پوکی استخوان نیست!
تقریبا تمام کسانی که می خواهند رژیم غذایی شان را به نفع سلامت استخوان ها تغییر دهند، به فکر مصرف شیر می افتند و هر روز چند لیوان شیر می نوشند.

١٠:٣٣ - يکشنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٣

كمبود آهن و كم خوني فقر آهن
كمبود آهــن و كم خوني ناشي از آن در نقاط مختلف كشور يكي از مشكلات اصلي تغذيه اي است به طوري كه در حدود يك چهارم زنان سنين باروري (15 تا 49 سال) و بیشتر از یک سوم کودکان زیر 2 سال كشور به كمبود آهن و كم خوني ناشي از آن مبتلا هستند.

١٠:٤٣ - سه شنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٣

اهمیت تغذیه دوران بارداری
شاید هیچ مرحله ای از زندگی انسان مانند دوران جنینی و پس از آن یعنی دوران شیرخواری و کودکی پرمخاطره نباشد. در این دوران نیازهای تغذیه ای خانم باردار از اهمیت خاصی برخوردار است.

٢٠:١٨ - شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٣

میان وعده های مناسب مدرسه
میان وعده های مناسب مدرسه

٢١:٢١ - يکشنبه ٣ فروردين ١٣٩٣

پيام هاي بهداشتي در خصوص نمك يددار تصفيه
پيام هاي بهداشتي در خصوص نمك يددار تصفيه

١٨:٣٦ - دوشنبه ٢٦ اسفند ١٣٩٢

پنج کلید برای دستيابي به غذايي سالم تر و ايمن تر
پنج کلید برای دستيابي به غذايي سالم تر و ايمن تر

٢١:٢٢ - سه شنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٢

ما خانومها چرا چاق میشیم ؟
اگر بخواهم شوخی کنم میگم همیشه توی آشپز خونه هستیم و خورده خورده میخوریم و اصلا متوجه نیستیم چقدر میخوریم ولی اگه بخواهم علمی به موضوع نگاه کنم ....

١٠:٢٤ - شنبه ١٧ اسفند ١٣٩٢

بهداشت و تهيه نان بدون جوش شيرين
بهداشت و تهيه نان بدون جوش شيرين

١٠:٠١ - چهارشنبه ١٤ اسفند ١٣٩٢

مخاطرات رژيم هاي غذايي سخت براي كاهش وزن بدن (2)
در تنظيم رژيم غذايي براي كاهش وزن، بايد توجه داشت كه در يك رژيم غذايي صحيح رعايت دو اصل تنوع و تعادل ضروري است. حتي در رژيم هاي غذايي كه براي كاهش وزن تنظيم مي شود هيچ يك از 5 گروه اصلي نبايد حذف شود.

٠٩:١٥ - دوشنبه ١٢ اسفند ١٣٩٢

میوه و سبزیجات
میوه و سبزیجات

١٢:١٠ - شنبه ١٠ اسفند ١٣٩٢

مخاطرات رژيم هاي غذايي سخت براي كاهش وزن بدن
خطر رژیم‌های نامناسب برای نوجوانان و جوانان دختر بیشتر است. زیرا در نوجوانی بدن همچنان در حال رشد است و محروم کردن آن از منابع غذایی خطرناک است.

٢١:٤٩ - دوشنبه ٥ اسفند ١٣٩٢

عوارض فست فودها
عوارض فست فودها

<< صفحه قبلی2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>