• 1400/01/17 - 09:03
  • 26
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

با مصرف سه عدد گردو، بادام درختی و فندق قلب خود را سالم نگه دارید

بیماری های قلبی عروقی (CVD) یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در دنیا است و تغییر در سبک زندگی می تواند احتمال ابتلا در برابر بیماری های قلبی را به حداقل برساند. کالج قلب و عروق امریکا تمامی افراد را به رعایت از یک رژیم متعادل برای حفاظت از سلامت قلب توصیه می کند.

بیماری های قلبی عروقی (CVD) یکی از دلایل اصلی  مرگ و میر در  دنیا است و تغییر در سبک زندگی می تواند احتمال ابتلا  در برابر بیماری های قلبی را به حداقل برساند. کالج قلب و  عروق امریکا تمامی افراد را به رعایت از یک رژیم متعادل برای حفاظت از سلامت قلب توصیه می کند.  افراد در کنار چارچوب یک رژیم غذایی مناسب و دریافت ثابت کالری روزانه ، مصرف مغز های اجیلی می تواند تأثیر مطلوبی بر عوامل خطر بیماری های قلبی عروقی ، به ویژه سطح چربی های  سرم  بگذارد.

آترواسکلروز ، شایع ترین علت بیماری های قلبی  است که  به طور گسترده ای با سطح کلسترول بالا مرتبط است. ثابت شده است که  التهاب مزمن در ایجاد این فرآیند دخیل است .مشخصه اصلی یک آترواسکلروز ، آتروما "سلول های کف" پر از لیپید است که با نفوذ در عروق قلب منجر به گرفتگی عروق می شوند. همچنین  میزان رسوب گلبول های قرمز (ESR) یک نشانگر زیستی غیر اختصاصی التهاب است  که با تأثیر بر ویسکوزیته خون و مرگ و میر قلبی عروقی ارتباط برقرار شده است . معمولا  از عوامل ضد التهابی در رژیم غذایی  برای کاهش حالت التهابی که  یکی از علت های مهم بیماری های قلبی و عروقی است استفاده می شود.

چندین مطالعه در رابطه با تاثیر مثبت مصرف آجیل و کاهش حملات قلبی و عروقی منتشر شده است  و نشان داده شده است که  مصرف آجیل تأثیر مطلوبی بر مارکرهای التهابی و پروفایل لیپیدی  دارد. در خصوص میزان و نوع مغز دانه های آجیلی طبق یک مطالعه پایلوت   در سال 2020 توصیه می شود که  مصرف روزانه 3 عدد گردو، سه عدد فندق و سه بادام درختی به صورت خام  در صبح باعث کاهش معنی دارد در سطح کلسترول بد (LDL) ، نسبت کلسترول کل به HDL و ESR می شود که می تواند نقش محافظتی خوبی در برابر بیماری های قلبی و عروقی در افراد داشته باشد .

بنابراین توصیه می شود که از این مغزها با نسبت گفته شده برای سلامت قلب خود روزانه مصرف کنید.

ترجمه و تنظیم: سپیده دولتی کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت

  • گروه خبری : باید ها و نباید ها
  • کد خبر : 157665

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید