• 1399/07/01 - 08:21
  • 208
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

شیر های مدت دار هیچ گونه ماده نگهدارنده ندارند

برخی از افراد تصور می کنند شیر های مدت دار یا به اصطلاح شیر های فرادما به دلیل مدت زمان طولانی انقضا و امکان نگهداری در بیرون از یخچال دارای نگهدارنده هستند. اما این تصور غلطی است چرا که هیچ ماده نگهدارنده‌ای در شیر مدت‌دار نیست و نوع فرآیندی که درفرآوری و بسته بندی شیر فرادما طی می شود، دلیل بالا بودن ماندگاری شیر است.

شیرها با مدت زمان طولانی نگهدارنده ندارند

برخی از افراد تصور می کنند شیر های مدت دار یا به اصطلاح شیر های فرادما به دلیل مدت زمان طولانی  انقضا و امکان نگهداری در بیرون از یخچال دارای نگهدارنده هستند. اما این تصور غلطی است چرا که هیچ ماده نگهدارنده‌ای در شیر مدت‌دار نیست و نوع فرآیندی که درفرآوری و بسته بندی  شیر فرادما  طی می شود، دلیل بالا بودن ماندگاری شیر است.

 شیر فرادما از طریق حرارت بالای ۱۳۵درجه سانتیگراد در کمتر از چند دقیقه استرلیزه می شود، به همین دلیل کلیه میکروب های موجود در شیر به سرعت از بین می روند. از سوی دیگر این گونه شیرها در بسته های تتراپک (بسته بندی های چهارلایه) بسته بندی می شوند. این بسته بندی ها باعث می شوند تا هیچگونه میکروبی نتواند به راحتی وارد شیر شوداین هم دلیل اصلی قرار گرفتن شیرهای فرادما در خارج از یخچال می باشد، چرا  که هیچگونه عامل مخربی در داخل شیر وجود ندارد.

  • گروه خبری : باید ها و نباید ها
  • کد خبر : 156326

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید